Neonka

Máte zkušenost s cestou na dovolenou do zahraničí vlakem ?

Děti mě prosí, abychom letos jeli někam na dovolenou do zahraničí vlakem. Je to jejich velké přání. Nemáte někdo zkušenost s tímto typem cestování nebo nevíte, která cestovka by nám mohla pobyt v zahraničí a zároveň dopravu vlakem zařídit ? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
atriplex

Doporučuji cestu vlakem do Budapešti. Jízdenku si koupíte normálně na nádraží, ubytování snadno seženete na internetu. Budapešť je nádherná a přitom je to kousek.

Další odpovědi
Terryle

Atriplex má pravdu, Budapešť je nádherná. Ale je trošku problém se domluvit :o) mladí umějí anglicky, starší lidé spíš rusky a dost lidí zvládá němčinu.
S dětma bych asi nepodnikala žádné mega dlouhé cesty na dva dny, ono to v tom vlaku není úplně nejpohodlnější a děti to brzo omrzí. Postupovala bych asi na vlastní pěst – lísky kamkoli koupíte na každém větším nádraží v mezinárodní pokladně. A ubytování sehnat buď u cestovky (s tím, že budete mít vlastní dopravu), nebo se podívat na Internet, nebo to risknout a hledat až na místě. Osobně mám zkušenost s tou Budapeští – na vlakovém nádraží tam postávají lidé, kteří nabízejí ubytování u sebe doma, pronajímají třeba jedno patro a tak si vydělávají. Je to krásné město, není tam extrémně draho a dá se podniknout i výlet někam jinam, do termálních lázní nebo akvaparků, tam by se děti určitě vyřádily :o)
Obecně, vybrat si zajímavý cíl, kam se dá pohodlně dostat od nás vlakem a pak na Internetu projít cestovky, jestli tam nějaká může zprostředkovat pobyt s tím, že budete mít vlastní dopravu. Určitě by se to mělo dát zařídit…

dudu

České dráhy mají cestovku pro zaměstnance i externí zájemce. Katalog jsem zíkával v jejich kanceláři – např. v Brně hl.n. Je tam mimo mnoha jiných, i možnost koupit zájezd do Vladivostoku a zpět Trans-Sibiřskou magistrálou. Před mnoha léty jsme s Čedokem
cestovali zvláštním vlakem do Burgasu i zpět. Byli jsme mladí, rádi na to vzpomínáme a zejména průjezd Transilvánskými alpami byl zážitek přímo dobrodružný. Doporučuji, ale dnes bychom raději volili letadlo.

Děda Louda

Ano. Docela dobrodružná záležitost. Chce to pevné nervy a dostatek buď času nebo peněz. Nejlépe obého.

anonym

Zkušenost mám – z Bulharska,noč­ní,dlouhá! tuze dlouhá jízda vlakem,nezapo­menutelné.
Nevěděl jsem,že něco takového existuje.
Škoda,že jsme sebou neměli pár balení Meprobamatu. Nebo 5ti litrovku kořaly.
Aspoň bychom splynuli s ostatními.Opravdu síla – včetně jednoho smrťáku(to nemohlo dopadnout jinak) – chlap vyskakoval potmě z vlaku,ten už jel téměř plnou rychlostí,kufry
v obou rukách,on vyskočil OBRÁCENĚ,a do prostoru MEZI vlaky.Šance trefit kandelábr tedy vysoká.

Polaskova44

Kamarádka takto minulý rok jela vlakem do Chorvatska a vzhledem k tomu, že vlak nabral šílené zpoždění, tak to prý bylo hrozně úmorné. Navíc k tomu to vedro a tak. Prý by do toho znovu nešla. My jsme letos naopak jeli autem a cesta byla super. Dětem jsme dozadu do auta z https://www.2din­.cz/ koupili takový multimediální přehrávač, takže celou cestu koukaly na pohádky a byl od nich klid. Ani jsme na dálnici nenarazili na žádnou zácpu nebo tak. Zpět už to bylo trochu horší, ale taky v pohodě.