Avatar uživatele
Neonka

Máte zkušenost s cestou na dovolenou do zahraničí vlakem ?

Děti mě prosí, abychom letos jeli někam na dovolenou do zahraničí vlakem. Je to jejich velké přání. Nemáte někdo zkušenost s tímto typem cestování nebo nevíte, která cestovka by nám mohla pobyt v zahraničí a zároveň dopravu vlakem zařídit ? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym před 4843 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
atriplex

Doporučuji cestu vlakem do Budapešti. Jízdenku si koupíte normálně na nádraží, ubytování snadno seženete na internetu. Budapešť je nádherná a přitom je to kousek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Atriplex má pravdu, Budapešť je nádherná. Ale je trošku problém se domluvit :o) mladí umějí anglicky, starší lidé spíš rusky a dost lidí zvládá němčinu.
S dětma bych asi nepodnikala žádné mega dlouhé cesty na dva dny, ono to v tom vlaku není úplně nejpohodlnější a děti to brzo omrzí. Postupovala bych asi na vlastní pěst – lísky kamkoli koupíte na každém větším nádraží v mezinárodní pokladně. A ubytování sehnat buď u cestovky (s tím, že budete mít vlastní dopravu), nebo se podívat na Internet, nebo to risknout a hledat až na místě. Osobně mám zkušenost s tou Budapeští – na vlakovém nádraží tam postávají lidé, kteří nabízejí ubytování u sebe doma, pronajímají třeba jedno patro a tak si vydělávají. Je to krásné město, není tam extrémně draho a dá se podniknout i výlet někam jinam, do termálních lázní nebo akvaparků, tam by se děti určitě vyřádily :o)
Obecně, vybrat si zajímavý cíl, kam se dá pohodlně dostat od nás vlakem a pak na Internetu projít cestovky, jestli tam nějaká může zprostředkovat pobyt s tím, že budete mít vlastní dopravu. Určitě by se to mělo dát zařídit…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

České dráhy mají cestovku pro zaměstnance i externí zájemce. Katalog jsem zíkával v jejich kanceláři – např. v Brně hl.n. Je tam mimo mnoha jiných, i možnost koupit zájezd do Vladivostoku a zpět Trans-Sibiřskou magistrálou. Před mnoha léty jsme s Čedokem
cestovali zvláštním vlakem do Burgasu i zpět. Byli jsme mladí, rádi na to vzpomínáme a zejména průjezd Transilvánskými alpami byl zážitek přímo dobrodružný. Doporučuji, ale dnes bychom raději volili letadlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Ano. Docela dobrodružná záležitost. Chce to pevné nervy a dostatek buď času nebo peněz. Nejlépe obého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zkušenost mám – z Bulharska,noč­ní,dlouhá! tuze dlouhá jízda vlakem,nezapo­menutelné.
Nevěděl jsem,že něco takového existuje.
Škoda,že jsme sebou neměli pár balení Meprobamatu. Nebo 5ti litrovku kořaly.
Aspoň bychom splynuli s ostatními.Opravdu síla – včetně jednoho smrťáku(to nemohlo dopadnout jinak) – chlap vyskakoval potmě z vlaku,ten už jel téměř plnou rychlostí,kufry
v obou rukách,on vyskočil OBRÁCENĚ,a do prostoru MEZI vlaky.Šance trefit kandelábr tedy vysoká.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Polaskova44

Kamarádka takto minulý rok jela vlakem do Chorvatska a vzhledem k tomu, že vlak nabral šílené zpoždění, tak to prý bylo hrozně úmorné. Navíc k tomu to vedro a tak. Prý by do toho znovu nešla. My jsme letos naopak jeli autem a cesta byla super. Dětem jsme dozadu do auta z https://www.2din­.cz/ koupili takový multimediální přehrávač, takže celou cestu koukaly na pohádky a byl od nich klid. Ani jsme na dálnici nenarazili na žádnou zácpu nebo tak. Zpět už to bylo trochu horší, ale taky v pohodě.

Nový příspěvek