gecco

Máte ´zaběhlé´ postupy, jejichž nedodržení vás zcela rozhodí??

Pro ilustraci

  1. Kdysi potřebovali dva kluci a jedna holka roztlačit auto, takže holku posadili za volant, řekli jí, aby – až se to rozjede, zařadila dvojku a pustila spojku a tlačili a tlačili. Najednou rána a auto se zastavilo (ti dva otiskli do zadní haubny ´předsmrtné masky´) – auto najelo do hromady štěrku. A z místa řidiče vystoupila ta holka a kluky sprdla – „Koukejte, kam jste mě to dotlačili!!!“ (asi – nenastartovala jsem, neřídím)
  2. Kolega zastavil dvěma holkám (blondýnám), které mávaly u silnice u stojícího auta – a po vysvětlení, že jim došel benzin, jim nabídl odtažení k benzince, vytáhl lano, auto nanázal, sedl za volant a rozjel se. Jakmile dojel ke křižovatce, kde měl odbočit doleva, přibrzdil – a auto na laně narazilo do toho jeho. Zastavil, šel holky seřvat – a ty se na něj obě culily ze zadní sedačky – „vždyť vy nás táhnete“! (asi – nenastartovala jsem, neřídím)

___
Podotýkám, že obě příhody se opravdu staly – z 1. znám všechny tři aktéry, z 2. toho kluka…
;-DD
Doplňuji:
Přidám ještě dvě podobné:
3. Opět (kdysi) roztláčení nestartující škodivky, opět dva kluci a holka, tentokrát auto s vozíkem. Poté, co ti dva auto roztlačili a to ´chytlo´, holka, asi z radosti, namísto aby vyřadila a zabrzdila, přidala plyn. Takže auto zrychlilo – jeden z tlačitelů byl do vozíku ´naložen´ hned, druhý po chvilce sprintu – naštěstí šlo o nízký vozík, takže se to obešlo bez úrazu. Tohle je ale spíše o dodržení rituálu – nastartuju, jedu…
Této příhody jsem se dokonce účastnil – já byl ten „hned naložený“.
4. Nedávno – kámoška zaparkovala na parkovacím stání, zhasla motor, zamkla šaltpáku a až poté jsme zjistili, že ´zadkem´ auta příliš ční do uličky, bylo potřeba auto posunout cca 30 cm dopředu posunout. Tak jsem jí řekl, aby jen sešlápla spojku, že ji potlačím – nakonec ale stejně zpátečku odemkla a nastartovala a popojela běžným způsobem – protože bylo nad mé síly jí vysvětlit, co po ní chci (nenastartuju, nejedu)…
😉

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

jiné

hahaha stane se:-DDD

Já jsem zvyklá dávat při parkování ručku a manžel dává rychlost, jednou si půjčil moje auto a nechal pak zařazenou rychlost. Já rano jen otevřela dveře, nenastoupila a jen strčila klíč a otočila:-DDD No od té doby máme prohlou bránu:-DDDD

Další odpovědi
briketka10

někdy

  1. holka měla volantem zatočit, tak, aby auto neskončilo v hromadě štěrku :)
  2. blondýny měly sedět vpředu a jedna z nich aspoň brzdit..nic proti nim :))

rozhodí mě opožděný autobus, když hodně
spěchám „zuřím“, jinak jsem klidná povaha..

a naplánovaný den, který se nevyvede podle
mých představ a někdo mi ho překazí většinou
nějaký blb, ale to je jasný nejhorší je srážka s
blbcem ať na ulicim nebo na úřadu..

Agneta

nikdy

Doplňuji:
Teda chtěla jsem říct, že ano, ale vlastně v tom nevidím rozdíl, tak je jedno:DDD

setapouch

ano

Napred rozepnout gate, pak mocit. Obraceny postup by me velmi rozhodil.

redy

jiné

Hmm moc se mi to nezdá, až tak moc néééé

turek86

někdy

no tak ten s těma holkama na zadních sedačkách je dobrej :)

Drap

výjimečně

anonym

ano

Doplňuji:
U jedné věci mám postup zaběhlý a to přii vykonání velké potřeby. Změnit postup obráceně … nevím, nevím.

honza19hk

výjimečně

Doplňuji:
Co se týče tahání aut na laně, tak jednou jsem na horách kde bylo metr sněhu na silnici ttahal autem několik osobáků zavátých snhem i sypač,no nevyřil bych jak ty kastle dneska šiděj.Oka na kastli hliníkový, když ocelový tak u starejch aut uhnilý atd.. první auto oktávka: stojí tam ženská, já si jedu (samozřejmě s tím nejlepším co mám doma Tatra 813 8×8) ,cestu před sebou si ještě vyhrnuju a ženská říká zda bych ji nemohl vytáhnout, tak jsem se jí ptal zda má lano,měla ho už uvázaný tak jsem ho zahákl ha závěs kopnul tam redukci a jedničku a šup něco povolilo,jenže lano, auto se ani nehlo,tak z kabiny vázací řetěz( je 20tun) a šup na oko a auto bylo hned venku. u dalšího auta což byl nějakej ford jsem ale mu takhle utrh oko.měl ho totiž hliníkový a kdo ví na kolik to v těch automobilkách dělaj. Auta ovšem nebyla moc zapadlá,protože většinou si sníh odházeli,protože se snažili vyjet sami.
ne nadarmo jsou starý auta lepší jak ty nový ipřesto, že v nich není takový pohodlí.

A u roztlačování jsem zase viděl jak ženská roztlačila auto z kopečka chtěla do něj nasednout, to se jí nepovedlo a auto skončilo v požární nádrži na návsi.překvapivě to ale nebyla blondýna:-)

anonym

ano

Doplňuji:
Pravopis „vysokého čela“.

arygnoc

zzzlatokopka:

a kedy my sme boli svoji? :DD

;-Q

gecco

Redy – neuvěřitelné??
Přidal jsem další dvě…
😉
Asi to vypadá, že jsem se ´zaměřil´ na holky za volantem – možná proto, že mne k této otázce inspirovala příhoda 4…
😉

gecco

honza19hk → jasně, takových příhod mám taky spoustu – nepozornost, ´blbost´, ´náhoda´…
Mně šlo spíš o to, že nedodržením zažitého postupu (rituálu) navodí člověk situaci, kterou pak ´nepromyslí´ – a dopadne to ´jinak´…
😉

Pepa25

Nevím, jestli jsou ty příhody o rozhození nebo o něčem úplně jiném … 😉
(samozřejmě myslím o komunikaci, nic proti slabšímu pohlaví)

Pepa25

Nevím, jestli jsou ty příhody o rozhození nebo o něčem úplně jiném … 😉
(samozřejmě myslím o komunikaci, nic proti slabšímu pohlaví)