Bronzový

Máte ve vašem městě mlékomat/y?

A využíváte je? Jak dlouho mléko z takového automatu vydrží?
Včera jsem si byla poprvé "načepovat" a musím říct, že to byla vážně lahoda a s tou ochucenou vodou z krabice se to absolutně nedá srovnávat. Mělo by se na to navykat pomalu, ale neodolala jsem a spotřebovala čtvrt litru do čaje, a taky to podle toho pak dopadlo... :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano a ano...
A ano - s mlékem ze super-hyper je kvalita mléka z automatu nesrovnatelná.

Další odpovědi:

Zlatý

Nevím o nich, ale vzhledem k tomu, že kravské mléko bylo původně určeno pro čtyřdílný zažívací trakt krávy a je tím pádem pro lidi v podstatě nestravitelné, nevyužíval bych je, ani kdybych o nich věděl. Ale užij si je :{)>

Zlatý

no jasně, léta to do sebe klopím přímo ze sklenice u toho matu a nikdy jsem neměl průser ani se zdravím, ani skrze kalhoty ..vydrží mi v lednici na 4°C tak 3-4dny a kiška je pak taky dobrá

Zlatý

U nás jev OL je jeden u Tesca,v městě u rodičů je taky jeden,v Němčicích na Hané taky jeden.Moc je nevyužívám,mám to ruky,a takové mléko u mě dlouho nevydrží.V Němčicích jsem si ho koupila jednou celý litr a vypila jsem ho skoro na postání(ani jsem se z něj nepototo...)

Stříbrný

Jeden u nás v minulosti byl, ale tlak supermarketů (pravděpodobně) nevydržel. Naštěstí lze dojet na 3 místa v blízkém okolí, kde lze koupit kvalitní, čerstvě nadojené mléko, které není nijak upravované. Navíc lze u jedněch farmářů mimo mléka koupit z jejich výrobní minimlékárny i velice kvalitní a celkem levné mléčné výrobky: jogurty, sýry, tvarohy a v letě také výbornou zmrzlinu, která opravdu nasytí. Výrobky zaváží do farmářských prodejen včetně Prahy. Mléko které se u nich koupí lze nechat sednout a je z něj výborný zákys. Což se z běžného nakoupeného v obchodech neudělá, protože z něj vznikne jakás našedlá páchnoucí kapalina.

Bronzový

Nemáme, vždy všechny mlékomaty postupně "zkrachovaly" na nezájmu zákazníků nebo na nesprávné hygienické údržbě na straně provozovatele :(
V nedalekém městečku mívají 1 - 2x týdně údajně chutné pytlíkové mléko z farmy, je to z ruky - bohužel nevyužívám.

Stříbrný

Mám jeden. Síť mlékomatů, která zde vznikla (postupně ve městě asi k 10i) zase pomalu zanikla a zbyl první a zároveň poslední, který má exmajitel sítě postaven u svého bydlení, kromě něj má ještě druhý v sousedním menším městě. Mám štěstí, mám to k němu (k tomu prvnímu) asi 3 minuty autem. Síť nezanikla nezájmem zákazníků, ale vyjádřením nějaké vysoké ryby z ministerstva nebo odkud, že syrové mléko je potenciálně nebezpečné (choroboplodné zárodky), netřeba asi zdůrazňovat, že šlo o "všimné" ze strany velkovýrobců krabicových sraček. Na základě této demagogie se teprve zákazníci "lekli" a přestali mléko kupovat.

Mléko kupuju sporadicky, protože běžně mléko nepiju. Rád si ale udělám občas kyšku a cca 1× týdně kupuju půllitr do kávy. Tento půllitr vydrží cca 5 dní, je přitom neustále v chladničce. Šestý den již mléko bývá celkem silně nahořklé, což už je znát i v kávě, nechám-li jej sedmý den, je už sražené. Používám stále tutéž láhev od mlékomatu, dokud má funkční závit víčka, po použití pečlivě vymývám.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.