RyuzakiKate

Máte ve vašem městě mlékomat/y?

A využíváte je? Jak dlouho mléko z takového automatu vydrží?
Včera jsem si byla poprvé „načepovat“ a musím říct, že to byla vážně lahoda a s tou ochucenou vodou z krabice se to absolutně nedá srovnávat. Mělo by se na to navykat pomalu, ale neodolala jsem a spotřebovala čtvrt litru do čaje, a taky to podle toho pak dopadlo… :)

Nejlepší odpověď
gecco

Ano a ano…
A ano – s mlékem ze super-hyper je kvalita mléka z automatu nesrovnatelná.

Další odpovědi
quentos

Nevím o nich, ale vzhledem k tomu, že kravské mléko bylo původně určeno pro čtyřdílný zažívací trakt krávy a je tím pádem pro lidi v podstatě nestravitelné, nevyužíval bych je, ani kdybych o nich věděl. Ale užij si je :{)>

zjentek

no jasně, léta to do sebe klopím přímo ze sklenice u toho matu a nikdy jsem neměl průser ani se zdravím, ani skrze kalhoty ..vydrží mi v lednici na 4°C tak 3–4dny a kiška je pak taky dobrá

iceT

U nás jev OL je jeden u Tesca,v městě u rodičů je taky jeden,v Němčicích na Hané taky jeden.Moc je nevyužívám,mám to ruky,a takové mléko u mě dlouho nevydrží.V Něm­čicích jsem si ho koupila jednou celý litr a vypila jsem ho skoro na postání(ani jsem se z něj nepototo…)

suaeda

Jeden u nás v minulosti byl, ale tlak supermarketů (pravděpodobně) nevydržel. Naštěstí lze dojet na 3 místa v blízkém okolí, kde lze koupit kvalitní, čerstvě nadojené mléko, které není nijak upravované. Navíc lze u jedněch farmářů mimo mléka koupit z jejich výrobní minimlékárny i velice kvalitní a celkem levné mléčné výrobky: jogurty, sýry, tvarohy a v letě také výbornou zmrzlinu, která opravdu nasytí. Výrobky zaváží do farmářských prodejen včetně Prahy. Mléko které se u nich koupí lze nechat sednout a je z něj výborný zákys. Což se z běžného nakoupeného v obchodech neudělá, protože z něj vznikne jakás našedlá páchnoucí kapalina.

da ny

Nemáme, vždy všechny mlékomaty postupně „zkrachovaly“ na nezájmu zákazníků nebo na nesprávné hygienické údržbě na straně provozovatele :(
V nedalekém městečku mívají 1 – 2× týdně údajně chutné pytlíkové mléko z farmy, je to z ruky – bohužel nevyužívám.

cochee

Mám jeden. Síť mlékomatů, která zde vznikla (postupně ve městě asi k 10i) zase pomalu zanikla a zbyl první a zároveň poslední, který má exmajitel sítě postaven u svého bydlení, kromě něj má ještě druhý v sousedním menším městě. Mám štěstí, mám to k němu (k tomu prvnímu) asi 3 minuty autem. Síť nezanikla nezájmem zákazníků, ale vyjádřením nějaké vysoké ryby z ministerstva nebo odkud, že syrové mléko je potenciálně nebezpečné (choroboplodné zárodky), netřeba asi zdůrazňovat, že šlo o „všimné“ ze strany velkovýrobců krabicových sraček. Na základě této demagogie se teprve zákazníci „lekli“ a přestali mléko kupovat.

Mléko kupuju sporadicky, protože běžně mléko nepiju. Rád si ale udělám občas kyšku a cca 1× týdně kupuju půllitr do kávy. Tento půllitr vydrží cca 5 dní, je přitom neustále v chladničce. Šestý den již mléko bývá celkem silně nahořklé, což už je znát i v kávě, nechám-li jej sedmý den, je už sražené. Používám stále tutéž láhev od mlékomatu, dokud má funkční závit víčka, po použití pečlivě vymývám.