Avatar uživatele
salsa verde

Máte ve svém okolí hypochondra který umíá každý den a vždy na jinou nemoc?

Manžel mojí kamarádky předevčírem téměř zemřel na infarkt ale nepodařilo se. Dnes zkouší rakovinu hrtanu… Jak s takovými lidmi jednat? Litovat je nebo ignorovat…?
Doplňuji:
oprava -umírá-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, hanulka11, anonym před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tohle je asi pravdivý,já teda nemám zkušenost s hypochondrem ve svém okolí.(Jen někdy v práci to občas někdo zkusí,ale to je jiná nemoc.)I když hypochondři fungují jako výborný objekt dobírání a žertíků, ve skutečnosti bychom je měli litovat. Život hypochondra se točí jen a jen okolo nemocí, sebevyšetření, sebediagnóz, lékařů, špitálů a podobně. Neustále žije ve strachu, že je vážně nemocný.

Hypochondrie je skutečně nemoc! Jde o psychickou poruchu, u níž by měl pacient vyhledat odbornou pomoc. Ne však pomoc obvodního lékaře, internisty anebo dalších svých oblíbených doktorů, nýbrž psychologa. Léčení je velmi náročné a skládá z biologické, rehabilitační a psychoterapeutické léčby. Podle jistého amerického průzkumu stojí léčení vymyšlených chorob hypochondrů až dvacet miliónů dolarů ročně!

Jo a tenhle znáte?

Hypochondr si stěžuje lékaři: „Pane doktore, žena mě už delší dobu podvádí a velmi mne to trápí… Stále mi totiž nerostou parohy! Bože, co když mám málo vápníku?“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Já bych rozhodně nelitovala , protože tím se to ještě zhorší.
Pokud pozná, že nemá oporu ,aby „umřel“ nechá toho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

já bych mu koupil na svátek, narozeniny, vánoce a pod rakev – ať v ní spí, kto se potom s ním bude tahat?
A vyšperkoval to dalšími dárky, boty (se slova: to máš do rakve, ne že je budeš nosit!), pohřební věnce (Spi sladce!), a pod.

u kolegu to zabralo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano. Kamarádka si právě maže maličký štípaneček od komára antibiotickou mastí a hrozně se diví, že v naší domácnosti se nevyskytuje lékárnička ani krabice s léky, vše co doma máme je paralen, ibalgin a endiaron, to vše pro strýčka příhodu. Po skončení respirační doby vyhazuji a kupuji čerstvé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek