Máte ve své slovní zásobě slovíčko(čka),které se vám težce vyslovují?!

Já mám,například ,slovo „loajální“ a „kremrole“!
Doplňuji:
Jde mi o slova,která se používají dnes a denně!

Nejlepší odpověď
anonym

Na ta, která denně používáme si už pusa zvykla, takže ne.
Zato v exotických ukázkách je jich hafo, např.:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-ohebny-jazyk

Další odpovědi
WeeBear

Ve škole při zkoušení, velmi frekventované slovíčko „nejneobhospo­dařitelnější“ první polovina se vyslovit i dá, v druhé se vždycky seknu. Podle všeho jde i o nejdelší české slovo, pokud ho nepokořilo už jiné slovíčko naší báječné učitelky. 🙂

pizlicka

DÁM,UDĚLÁM,PŘI­NESU,PRÁCE:-)))TYTO SLOVICKA BYTOSTNĚ MI NEJDOU A NEJDOU.

anonym

Mně se z dob totality nejvíc líbilo slovo „socalimperia­lismus“, kterým nás obšťastňovalo radio Tirana. Líbilo se mi hlavně proto, že tam byla zkomolená výslovnost.
Od těch dob přišlo pár slovíček, kde jsem hodně při jejich vyslovování zvolnila, ale toto byl první oříšek a ten jsem si zapamatovala dodnes.

KdoSiOdJinud

mám respekt ze slova „velkoobchod“ 😁 když ho chci říci rychle prakticky vždy to dopadne zle

iceT

Mám ve své slovní zásobě spoustu slov,většina z nich se dá snadno vyslovit a mám v zásobě i slova,která bych raději tady neventilovala,pro­tože i když se vyslovují lehce,přece jen jsou vhodná v extrémních siuacích a jen pro určité osoby,z nichž ani jedna se nenachází na tomto webu.

Damiana

To snad ani ne, ale znám líné „jazyky“, které zbytečně šumlují slova a jsou to jinak vynikající dabéři – za čtvtek čtvtého nebo dvaceddevěd bych vraždila (a oni ví, že jen tak zbůhdarma nevyhrožuji!:-)))

aramah

Jo a je to--- diskutabilní. Kremrole jsem opsala z tvé otázky 🙂

Larissa

Otorinolaryngo­logickém oddělení. Alarm. Nejkulaťoulin­katější.

hanulka11

WeeBear …jako nejdelší se uvádí nejneobhospoda­řovávatelnější­mi

fcoop

NEJDELŠÍ ČESKÁ SLOVA
nejneobhospoda­řovávatelnější­mi
nejneospravedlňo­vávatelnějšími
nejneosamostat­ňovávatelnější­mi
nejnerozrados­tňovávatelněj­šími
nejnezhospodár­ňovavatelnější­mi
nejnezprostřed­kovávatelnější­mi
nejnevykrysta­lizovávatelněj­šími
nejzjedenácte­ronásibitelněj­šími
nejzdevatenác­teronásobitel­nějšími
nejenznesrozu­mitelňovávatel­nějšími
nejnezpravděpo­dobnostňováva­telnějšími(Net)