david22

Máte v sobě germánskou krev ?

To, že je náš český národ namíchaný, je známá věc. Kdo z vás má německého předka? Pokud má někdo německé jméno po rodičích, tak je jasné, že může být třeba z 1/4 nebo 1/8 němec. Jak jste na tom vy? Já na sebe prozradím to, že můj pradědeček pochází z Vídně, jmenoval se Sontag, vypadal tak trochu germánsky. Čili jsem z 1/8 enticky rakušan.

Nejlepší odpověď
fcoop

Tento způsob uvažování mě tak trochu – dejme tomu – irituje.Jako kdyby byli Češi jen jakýmsi koktejlem z „dominantních“ ras.Vůbec nemám chuť pouštět se do rozborů kdo z koho vznikl,ale dejme tomu,že naši společní předci pocházeli z Afriky.Nebo varianta – Adam – Eva.
Kolik tak asi Němců má českého předka? Nebo polského.Nebo ruského.A naopak.

Další odpovědi
quentos

Ačkoliv jsem ze Sudet, jsem čistokrevný Čech, i když je to tu vzácnost :{)> příjmení německého původu mám totiž až od třinácti po „otčímovi“ (v uvozovkách proto, že by se tak nazýval oficiálně, nicméně ho už čtyřiadvacet let vnímám zkrátka jako svého tátu).

ReHu

Jsem.
Z 1/4. Ze 3/4 jsem češka 🙂

Amie

já se přiznám že díky otci jsem poloviční němka. ale kdyz jsi začal tu krev tak jsme měli na dějepisu udělat jednou vlastní rodokmen. osobně se mi povedlo zjistit že ma německa krev by měla byt čistá (v rámci do x generace). u české mám to potvrzené do prapra babiček a dedecku. a to z maminciny strany poscházely také že sudet. no každopádně předci nemce nikterak rádi neměli co vím z vyprávěn.
zajímalo by mě kam to povedu ja.

anonym

Já jsem tak zvaná po*ebaná křižovatka. Matka se narodila v Polsku,kdysi na německém území (slezko),otec v Rakousku a já v oblasti Sudet!