stana73

Máte už přezuté letní pneu?

Chystám se na to,snad už žádná kalamita nedorazí
Doplňuji:
Dobrá,počkám.Ale zimní bundu jsem už schovala :))

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ještě brzo.
Za 1. platnost použití zimních pneu platí až do konce března
a za 2. ráno a nebo v noci teploty jsou ještě kolem nuly nebo i míň a tudíž je zimní pneu vhodné používat.
Nemám přezuto a zatím ještě počkám.

Další odpovědi
arygnoc

Ne.
Já ji nosím kolem pasu celý rok.

franku

Ještě je čas.Letní pneu stačí až v dubnu.Bydlím na hůře přístupném místě a zákon taky říká,že přezouvat až v dubnu.
Doplňuji:
Zimn bundu schovej,protože asi budeš nosit jarní,ale pneu máme až letní.

Hlada

Kromě legislativní hranice 31.3 je ještě technická hranice +7°C. Teploty jsou po ránu a večer nižší, takže zvýšené opotřebení nehrozí. Myslím, že je ještě brzo.

Jikra

Já mám zímní nazutý celý rok.
Kvůli najetým 1200km/rok to ani nemá cenu
přezouvat.

Kadee

Já mám nazuté zimní pneu po celý rok :)
Ale kdybych přezouvala, tak už bych se na to taky chystala.

dědapetr

Kídek vydřžet až se zvednou ranní teploty.

sejtanka

Zatím ne,ono to dubnové počasí si taky dělá co chce a nedej bože nám nadělit ještě trochu toho sněhu.
Doplňuji:
Jenom počkej nic tím nezkazíš.Schovej bundičku,vytáhni vestičku:-)))

panenka

Zatím nemám

Pralinka1979

taky nemám, ještě je čas 🙂

petka

Zimní pneumatiky podle nové vyhlášky musí být používány až do konce března! Jinak Vám hrozí pokuta a ztráta bodu.

http://www.pne­umatiky.cz/in­fo/pro-zimu-2010-2011-se-v-oblasti-povinne-vybavy-zimnimi-pneumatikami-mnoho-nemeni.html

janek66

Chystám se přezout o víkendu.Nové letní na discích už netrpělivě čekají a zimní jsou ve stavu že vydrží tak jednu zimu, tak musím jednat rychle.

venkovan

Klídek – i zimní bunda ještě přijde k dobru. V pneu servisech je klid, tak ještě jaro nebude.

cukrar

Je zde mnooho nejasností. Zimní pneumatiky nejsou povinny za zákona. Je povinná zimní výbava od uvedeného data a v místech označené značkou. I tam můžete zajete s letními pneumatiky, nebo zimními pod hranicí 4mm.
ALE!!! musíte mít sněhové řetězy!!!

viz předpis o zimní výbavě!!