SinceX

Máte taky nutkavou chuť dát někomu pěstí?

Ano vím, že jsou tu mladí jedinci, kteří by toto neměli slyšet, ale měli jste taky takovou chuť?

Já jí měl včera, jeden malý capart cca 15let. Začal osočovat mého kamaráda, že je Vietnamec a že by tu neměl být atd. Choval se naprosto špatně, dá se říci, že se choval až rasisticky.
Těžko říct, zda zažil nějaký šok ze mě, jedno ale vím, že před mým malým vzrůstem byl ještě menší. A bál se abych mu jednu nenatáhl. Začal jsem salvu svých drzých argumentů. Nejspíš se pouze vytahoval před svými kamarádkami. Sice jsem mu nedal pěstí, ale řekl jsem mu, že příště ho jen tak nenechám. Co říkáte, doufám, že jsem se dobře zachoval, tedy použil jsem svých argumentů, nebo jsem mu měl dát jednu za uši, aby příště nebyl rasistickým?

Nejlepší odpověď
PostApMan

Rasismus je pro mnohé koníčkem nebo léčbou komplexu..a až 65% české populace potvrdilo že jsou rasisté. (statistika TalkTotalk.com)
Rasismus se nedá řešit násilím – teda pokud nejsi součástí komunity lidí jako jsou „Antifáci“ atd. kteří touto cestou rasismus řeší a dost o tom vypráví na svých „stránkách“.
To že jsi pouze argumentoval je správné, kdyby jsi mu natáhl ukázal by jsi se jako mentálně mladší a hlavně jako někdo kdo nedokáže veřejně potlačit svoje emoce = slabost.
Samozřejmě kdyby se do tvého kamaráda navážel fyzicky – bez diskuze by jsi mu jí měl natáhnout.

„S argumenty bojuj argumenty – proti násilí bojuj násilím.“ (ten citát je z nějaké Antifašistické stránky)

Další odpovědi
dagry

Ano, tuto chuť mám od jisté doby denně. O to hůř pro mě, že to nemůžu udělat a musím své emoce držet na uzdě ☹
Tobě zatím radím totéž, ale pokud se bude „prcek“ naparovat, tak mu jednu natankuj. A to, že jsi malý vzrůstem přeci na věci nic nemění.

anonym

Je to jistě ušlechtilé, nepraštit šmejda do ksichtu,ale to je přesně argument,kterému hajzl rozumí.
Na druhou stranu – člověk by přišel velmi rychle o ruce.

ReHu

Musím konstatovat, že PostApMan to napsal skvěle. K tomu nemám co dodat a naprosto souhlasím.
Fyzickou silou bys pouze ukázal mentální slabost.

verka

Zkuste techniku:,,Já ti nerozumím, cos říkal?" On většinou zopakuje a vy v klidu opět nerozumíte. Ono ho to přestane bavit, protože vy nejedete podle jeho scénáře.

Čarodějnice

Na tady ty případy jsem klukům koupila boxovací pytel.Zabíráto.Ale klouby mají sice odřené ale vím že nějaký …si na nich nebude léčit své mindráky když to klucí přeženou.Svou sílu si zhojí na pytli.

Michal

Mám a velkou,ale velcí mistři bojových umění učí:Popijte s nepřítelem čaj,to je největší vítězství.Co vy na to?