SinceX

Máte taky někdy nutkání se zasmát, když někdo o sobě řekne, že je „hacker“?

Často slýchám mladé kluky, jak o sobě říkají, že jsou hackery, nebo-li crackery. Pro zdůvodnění:
hacker – člověk, který si přemění program podle vlastní potřeby, nebo člověk, který se rád učí a zapomíná pojetí „reálný život“
cracker – člověk, který se umí dostat inkognito do cizího PC a páchat škody.
Abych byl upřímmný, ano směju se jim, protože hacker má mnohem vyšší inteligenci, než obyčejní lidé. Logika jim pracuje na 120% než ostatním a o matematice nemusím ani mluvit. Rád si čtu články o tomto nelegálním činu a různé definice této „práce“. Lidem vysvětluji, že hacker je člověk, který ztratil pojetí o čase, ztrácí přátele a blízké osoby, protože se jednou zažral do učení. Pro zjednodušení: Berme ohled PC- člověk si našel krabičky HW (hardware) a SW (software), jemu se více líbil SW, proto otevřel SW a hele, další krabičky (Windows, MAC, LINUX), otevře si Windows, a další krabičky (Plocha, programy, atd. atd.) Možná jsem velice arogantní když to řeknu, ale já se musím zasmát, když vím, že ten s kým mluvím je pouze „obyčejný uživatel“ PC. Co vy?

Nejlepší odpověď
kropitko

Hm,,,lidi toho nakecaj!

Další odpovědi
PostApMan

Hacker je člověk, kterého živý nabourávání cizích systémů, kradení dat, vykrádání bankovních účtů apod.
„Sorry“ ale to může dělat kdokoliv kdo na to má aspoň počátěční znalosti, trochu kreativity a neni úplně blbej. Nemusí to bejt student Vysoký školy IT apod. V mnoha případech je to prostě zloděj jako každej jinej zloděj na ulici, jen to dělá pomocí počítače a má širší znalosti ohledně počítačů. A že jsou bez přátel apod. ? Kde jsi to slyšel, jeden z nejznámějších hackerů/crackerů obecně je například skupina Razor911 a když se podíváš na jejich forům apod. nepřipadá mi že by byli bez přátel a nebo se stínili od reality.

Také existjí legální hackeří a to jsou lidé zaměstnaní u společností jako je microsoft, IBM apod. a testují bezpečnosti software (OS apod.) které jejich firma vyrábí. Nebo jsou také hackeří zaměstníní ve vojenských komunikačních zařízeních..bla bla Furt jsou to lide ! :)

Cracker – je něco úplně jiného, to je obyčejný programátor prolamujcí ochrany programů, operačních systém prostě všeho co je nějak chráněno. Ale zabývá se jen tím program prolomit a vpřípadě placených programů, ho poskytnout zdarma na internet (nejčastější případ) a to může dělat (a převážně to dělají) studenti středních škol zaměřených na It.

Pokud o sobě tedy někdo řiká e je hacker, může být, třeba hacknul účet své matky na pc -a v tom případně se už může nazývat hackerem protože prolomil zabezpečení operačního systému a dostal se k soukromým datům a spáchal trestný čin omezovaní svobody a je to tedy zločinec-hacker

led

pokiaľ človek odstráni závadu na programe a pritom obíde zabezpečenie /heslo a iné/, ten „hackol“
kot poškodil obídením zabezpečenia poškodil software, alebo dáta alebo ich odcudzil, ten „crackol“
takže majú pravdu aj tí uživatelia, ktorí toto vykonali.
pokiaľ hacknutie je v záujme poškodenej organizácie je to tzv.„dobré hacknutie“. Musím priznať, že v práci som už toto musela spraviť, zodpovedný pracovník bol PN a práca nečakala. Aby to bolo v súlade s predpismy, bol o tom spísaný zápis.