marci1

Máte také tak bystré spolubydlící?

Zažili jste něco podobného? 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

Spolubydlící nemám, ale sousedů – hňupů je kolem dost. Důvod pro vraždu by to asi nebyl, nejspíš bych se pos… smíchy. S tím vařením je vůbec potíž, záleží na kvalitě receptu. Jak pravil Felix Holzmann: „V receptu na houskový knedlík stálo: krájejte tři dny staré housky. Nekrájel jsem je ani den a už jsem jich měl plnou vanu!“

Další odpovědi
klumprt

To já jsem slyšel o logikovi, kterého manželka poslala do obchodu a řekla mu: „Kup chleba a když budou mít čerstvé rohlíky, tak jich kup deset.“ A on přinesl domů 11 chlebů s tím, že čerstvé rohlíky měli.

Dochy

Keplere, byla to žemlovka 😉

Dochy

Tak jsem si to musel najít. Sorry Keplere, ano marci, máte pravdu.

„Já jsem tuhle dělal například knedlíky podle kuchařky… Tam stálo: Krájejte 3 dny starý housky. Já už jich měl nakrájenou plnou vanu a ještě jsem nekrájel ani den“
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_ez8yPqeX­G0

Kepler

Díky za upřesnění i za odkaz. Hned jsem si to přidal do „oblíbených“

marci1

A nebyly to opravdu houskové knedlíky? 🙂
http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/maurer/_zpra­va/pavel-maurer-tudy-nase-knedlikova-cesta-rozhodne-nevede--1275299

Kepler

Už zapomínám. jako každý dědek. Nicméně sranda by to byla tak jako tak. Z čeho se dělá žemlovka?

iceT

Dělám z toustovýho bílýho chleba, a v sobotu jsem dělala z veky. Ani mlíko na máčení nebylo třeba.

Dochy

ze žemlí (housek) i když přednost dávám rohlíkům… nakrájené rohlíky, namočené v mléku s vajíčkem (stačí na půl litru jedno vejce a trošička soli). Naskládat do vyššího pekáče vymaštěného máslem (másla hodně a doporučuju naskládat i po krajích „vaničku“ aby se na kraj nedostala jablka) pak nakrájená jablka s cukrem a skořicí a navrh další vrstva namočených nakrájených rohlíků. Ty namočené rohlíky nenamočit příliš, pak by z toho byla kaše.

Kepler

Aháááá, takže taky s housek. A poslyšte pane, proč se tom u teda říká žemlovka?
Nic, konec Hotzmanovy srandy. Náhodou jsem to už nejedl celá léta a netušil jsem, jak se to dělá. Ale vždycky mi to chutnalo. Takže dík za recepis!