dudu

Máte také stejné pocity?

Protože již za totáče jsem byl dospělák, pamatuji si jak jsme byli alergičtí na stálé omílání všeho sovětského, od filmů přes hudbu až po jejich hrdiny socialistické práce. Ti byli ovšem spíše k smíchu, stejně jako naši vlezdoprdelkové.
Buď se historie opakuje, nebo patřím do skupiny zavrženihodnlých, ale dnes dost často mívám stejné pocity na adresu američanů.
Je to normální, nebo se mám nad sebou zamyslet jako ta jedna filmová maminka??

Nejlepší odpověď
rynek878

Naprosto s Vámí souhlasím,tento pocit mám totiž taky,ale co s tím udělat?

Další odpovědi
annas

I já moc nefandím americkým filmům. Neodsuzuji ale všechny. Podobně jako mezi sovětskými filmy se čas od času objevil kvalitní válečný film.

kropitko

Já myslím,že je to částečně zapříčiněno tím,že jsme malá zemička,velmoce pak mají pocit,že nám mohou do všeho kafrat a ovlivňovat nás.

mojitek

Za totace jsem sice dospelak nebyl,ale k smichu to muselo byt snad i batoleti. Ale ted jako dospelak mam podobne pocity …cili sohlasim s Vama

mosoj

Se vším co tady dosud bylo napsáno o tomto tématu souhlasím.
A co proti tomu dělat ? Být trochu objektivní, nepodlehnout komerci a trochu se snažit vymanit z toho stádečka. Jak tak ale koukám kolem sebe, moc se to nedaří.

Komunisti měli hrdiny socialistické práce Američani zase supermany. V podstatě je to jedno a totéž.

Michal

Hranolky,rychlé občerstvení a tupé seriál,děkujeme nechceme,Jistě jsou věci,které bychom se naučit měli,hned!

ReHu

Mám už delší dobu stejný dojem.
Hrrrr – sověti.
Hrrrr – USA.
Později to bude hrrr – China 🙂.
No…dělám si trochu srandu, ale je pravda, že my češi jsme buď a nebo. Ale věřím, že všichni takoví nejsme. Že spousta z nás máme své vlastní názory na zahraniční spolupracáci ve všech směrech.