hanny 2

Máte také nějakou „diagnózu“?

Nesnáším, když mají kytky v květináči suchou hlínu. Mám okamžitou potřebu je zalít, protože „mají žízeň“. Taky se necítím dobře, když mám žízeň a musím se napít.
Když přijdu k dceři, sahám do květináčů a kontroluji to. Dcera mě říká „mami,nech toho,jooo“!
Dnes jsem byla v bance a na přepážce měli květináč s kvítkem. Okamžitě jsem si všimla, že hlína je suchá. Paní jsem to řekla a ona se smála a říkala, že zatím kytka neuschla.Známe se, jinak bych si to nedovolila.
Asi jsem blázen, nebo co!? Dcera mě řekla, že to už je „diagnóza“!
Máte to tak s něčím taky?

ad arygnoc – na pavouky mám fobii – pokud bude na WC, tak tam nejdu, dokud ho někdo neodstraní, třeba nevynese ven, ale nejlépe zabít a spláchnout do záchodu. Jdu se někam schovat, aby náhodou toho někoho nenapadlo jít s tím pavoukem v ruce kolem mě.
ad zzzlatokopka – prádlo věším s kolíčky shodných barev.
ad Jugar – suché rty taky nesnáším,balzám na rty nebo rtěnku nosím i do lesa.
A ještě jsem si vzpomněla, že když vidím, že má někdo papírové peníze v peněžence naházené jen tak halabala a nejsou seřazené pěkně přední stranou za sebou, tak řeknu – „ježíšmarjá,jak ty peníze máš poskládaný,to je hrozný!“
No ještě bych si možná na něco vzpomněla.

Nejlepší odpověď
quentos

Měl jsem jako malej kluk diagnózu posedlosti kalendářem. Nejenže jsem ho uměl skoro celý nazpaměť, tedy věděl, kdy má kdo svátek (spoustu svátků si pamatuju ještě dodnes), ale kdykoli jsem přišel někam, kde zapomněli otočit v kalendáři list, hned jsem na to musel upozornit, ať bylo místo sebeúřednější…
Dnes mám diagnózu posedlosti žábami – nejenže mezi nejbližšími občas kvákám místo odpovědi, ale kdekoli je v nějaké formě k mání žába a je dostupná, hned po ní zatoužím… (ne tedy živá, na ty se chodím jen koukat do přírody)… například jsem byl tuhle na dětském představení ve zdejší umělecké škole. Pohádka byla celá o žábách – už proto jsem byl srdečně zván – , ale navíc ještě dostal po představení každý účastník želé žabičku. Většina diváků byla z řad dětí, tudíž se o ně servaly tak rychle, že na mě nezbylo – tož jsem zašel se smutným výrazem za vedoucí učitelkou souboru, že na mě nezbyla žabička. Dostal jsem nejen žabičku, ale dokonce i žabí samolepky ;{)>
Odmala jsem vášnivý čtenář, písmenka mě bavila od útlého věku (není tudíž divu, že mě uchvátil scrabble a dnes ho hraju na vrcholové i mezinárodní úrovni), což souvisí s další posedlostí – číst všechno okolo. Váže se k tomu kuriózní příhoda z mého dětství, kdy jsem byl poprvé v zoo. Zatímco ostatní návštěvníci byli fascinováni zvířaty, já jsem lítal od pavilonu k pavilonu a četl cedule… až jsem se zastavil a strnul u slonů a zůstal zírat. Maminka se zaradovala: „Ha, sloni – konečně ho něco zaujalo…“ Když přišla na doslech, čekalo ji ovšem rozčarování, neboť jsem si konsternovaně postěžoval: „Mami…! Tady není žádná cedule…“
Kdo by si myslel, že z toho vyrostu, je na omylu – o 15 let později na dovolené v Maďarsku jsem s oblibou luštil nápisy v té exotické řeči: stačilo pár dní a uměl jsem je nazpaměť. Dodnes např. vím, jak se řekne maďarsky „nebezpečí uklouznutí“ :{D>

Další odpovědi
dudu

Moje reakce i jednání je téměř stejné. Kvůli tomuto úletu jsem dokonce kdysi po příchodu do ordinace „seřval“ svoji zubařku. Vzala to s pochopením a při další návštěvě hlásila, že ty kytky v čekárně pro jistotu zalila hned ráno.
Pravdou ovšem je, že většina pokojových květin nezahyne suchem, ale přílišným zaléváním /ony takto v podstatě uschnou/.

arygnoc

mám takú „zemanovskú“:

  • popolníček by sa nenašiel? (platí najmä u >svokrovcov<)

;-Q
Doplňuji:
jo, a ešte jednu:

mám celkom >rešpekt< pred všetkým, žo má viac ako 4 nohy.

s pavúkmi vediem napred ukecávací boj, psychologickú vojnu, vždy z úctivej vzdialenosti (odkedy som videl pavúka „skákať“).
i tak to ale dopadne väčšinou chemickým útokom z mojej strany – výnimkou je záhrada, kde ustúpim s varovaním „máš čas do zajtra“ (a i tak tam ostane, beštia osemnohá).

v uzavretých priestoroch, ako je wc, som nekompromisný, osemnohý útok (už samotným výskytom) je nekompromisne potlačený.

vizuálna kontrola nových priestorov (na návšteve a pod) prebieha podvedomo automaticky.

;-Q

briketka10

takovou diagnózu nemám to měla asi
moje mamka taky nezalejvám kytky 😁
Doplňuji:
arygnocu

pavouci mi taky vadí, ale na zahrádce je nechávám
žít tam se mi líběj jejich sítě a když už si dávají tu
práci s pletením nechám je křížáci jsou nejhezčí a
do domu nelezou 😁

zzzlatokopka

Kolíčky na prádlo:-(( mám je roztřízené podle toho zda jsou na velké věci, nebo na malé, no a i podle barev:-(( za ty barvy se až stydím:-((

No jak nějaký autista:-)))DDD
Doplňuji:
Prachy mám taky krásně naskládané:-)
Já jsem celkově „třídič“ i ve skříních mám věci pečlivě rozdělené:-) Vše más svoje místo, nelením to po někom ppřeskládat:-D

anonym

To jsme na tom podobně,shoda náhod.Včera jsem byl u felčarky a všiml jsem ,že na chodbě mají kytky suché,lístky napůl opadané.Hrůza,že ani ty uklízčky to nezalejí.
Jinak moje bejvalka byla schopná kytky pěstovat na sucho,většinou jsem musel zalévat já.
Blázen nejsi,žádná diagnoza to není,jen e ti léto květin.
Já když mám suchý rty,tak musím taky doplňovat tekutiny,jinak to nejde.

Luxx

joo, taky mám pár diagnóz… očumuju autobusy :D není autobus, který by kolem mě projel a unikl by mému zraku.. na Facebooku jsem snad ve všech autobusových skupinách.. v srpnu to bude 2 roky, co mám jednu a tu samou profilovou fotku na Facebooku (jako avatar ji mám i tu) – jsem to já za volantem autobusu :)

s těmi penězi to dělám taky, musím je mít vždy hezky seřazené.. a taky konroluju místnosti, zda tam není pavouk – viz Arygnoc :D jsem velký arachnofobik… a mám strach z ptáků (ornitofobie) :(

marci1

Také mám, také. 🙂 Upozorňuji na pravopisné chyby nápisů na obchodech nebo v médiích. Když vidím třeba nápis „Syrupy“, „Čevačiči“,„Pytná voda“ ap. Už se za to trochu stydím. A nebo čtu nápisy pozpátku, třeba „ecovo-aninelez“, „ecaruatser“, „salhzor“, „trebla“, „akitemsok“, „yninezu“ ap. 🙂

lota

Mě vadí, když je nějaká láhev skoro prázdná, ale ještě ne úplně a nedá se vyhodit. Třeba šampon na dně láhve, mléko a mnoho dalšího…

ReHu

Teď si žádnou nevybavuju, ale třeba si nějakou uvědomím 🙂.
Jen lituju ty kytky, které nesnáší přemokření a chtějí zalít jen občas 🙂

bolak

panebože vy ste divný :D

briketka10

s těma penězma to mám taky tak,
a nesnesu zbytečný papírky v ní..

ale vlastně mám tu sociofobii to
je nějakej strach z lidí nakoupit
rychle v nákupáku a šupky dupky
domů 😁

hanny 2

briketko – já taky docela nesnáším davy,ale spíš nenavštěvuju davový akce nebo fakt úplně vyjímečně – naposledy jsem byla na Karlovi před 6 lety v Brně v Rondu,možná 2× v kině.Ale v obchoďáku mě to nevadí,dokážu ty ostatní lidi od sebe „odstřihnout“,no nesmí tam být ale narváno – to bych tam nešla ani kdybych měla dostat něco zadarmo!

hanny 2

zzzlatokopko – to já o svých skříním teda říct paradoxně nemůžu.

briketka10

hanny nevíš co z tou palmou, nebo nikdo jiný ?
Udělala jsem to správně ?

briketka10

zzzlatokopko

seš, jako Bára Štěpánová s těma kolíčkama, ale
někdo taky o nich mluvil teď si nevzpomenu 😁

zzzlatokopka

Hele Balija te Jugošky už nechej a buď zas normální jak na začátku:-)

briketka10

dyť je do deaktivovanej Ypsilonovič to nevíš ?

zzzlatokopka

Já vím, proto mu říkám, ať toho už nechá, než začal trolit, tak to byl normální uživatel.

briketka10

hanny 2

poraď mi včera jsem zkrátila palmičku celou větvičku
jsem odřízla..chvilku z tý ranky tekla míza pak už ne
teď je to v pořádku.. mám ji asi deset let, myslíš, že jí
to neuškodí, že jsem zkrátila jednu větev nad kloubem ?

hanny 2

briketko – neboj, myslím,že jí to neuškodí.

briketka10

díky moc 😁

hanny 2

ReHu – ty já lituju taky! Ale těch moc nebylo,co potom odešly.Většinou takové nepěstuju.