ondra07

Máte s tím nějaké zkušenosti?

Ahojte, potřeboval bych pár dobrých rad, a nebo, co bych měl vědět apod… Plánuju měnit staré RAMky na PC za nové, a tak by mě zajímalo, co k tomu potřebuju mít, respektive, co bych měl před tím nebo potom udělat… apod.
Nechci aby mě taky něco pokopalo… :)
Děkuju všem za rady.. :) A budu doufat, že se mi to povede.
Doplňuji:
Děkuju a ještě by mě zajímalo, jak zjistím typ desky.. Myslím, že je na to nějaký program, ne?
Pak už si s tím nějak poradím, jenom mi ještě řekněte ten program nebo něco.
A děkuju Vám za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

A už ty RAMky máš koupené a jsou koupené podle základní desky, tedy odpovídá jejich rychlost také rychlosti sběrnice?

Kopnout tě nemá co, deska je napájena 12 a 5 volty, napětí 230 v je uvnitř spínaného zdroje – takova malá plechová krabice, kterou stejně nebudeš rozebírat.

Pozor si tedy dáš akorát abys RAMky správně mechanicky vysadil a nic neulomil, že je třeba odklopit na každé straně zajišťovací zobáčky – na to příjdeš, obráceně taky strčit nepůjdou. Nedělej to ve svetru ani v ničem, v čem bys vyrobil statickou elektřinu, pro jistotu se předtím dotkneš topení nebo kolíku uzemnění, abys tu statickou elektřinu svedl do země… Jinak s tím zřejmě další problém nebude…

Další odpovědi
Hlada

Nejdřív je potřeba vědět typ základní desky, jaké RAM podporuje. Je několik typů RAM, které jsou vzájemně nezáměnné. Dál je potřeba vybírat podle maximální frekvence (v MHz) a taktu (CL). Pokud deska podporuje režim Dual Channel, je vhodné mít oba moduly od stejného výrobce.
Kdybys nevěděl co koupit, tak napiš typ desky.
Jsou na to programy, např.
AIDA64
Everest
PC Wizard
Je to také napsané přímo na desce.