Kiti

Máte recept bez mouky?

Potřebuji upéct „něco“ sladkého k narozeninám kamarádovi, který má bezlepkovou dietu a moc si nevím rady, tak jestli máte vyzkoušený dobrý recept, budu ráda.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Použijete bezlepkovou mouku, je sice dražší, ale tato mu vadit nebude.
Bez mouky se peče velice špatně. Já osobně vysypávám formu na pečení moukou, aby se mi to nepřilepilo a určitě na to nemůžete použít tu normální.

Našla jsem i recepty na dorty bez mouky, ale osobně si to moc neumím představit.:-))

http://www.la­buznik.cz/recep­t/cokoladovy-lehoucky-dort-bez-mouky/
Doplňuji:
Do nepečených dortů se často dávají piškoty, tak na ně pozor. Jinak je to také dobrý nápad.

Další odpovědi
firytka

Lívanečky z banánu a vajíčka. Rozmačkat banán a ušlehat ho s 2 vajíčky, špetku soli. Z uvedené hmoty dělat malé lívanečky na pánvi pomazané olejem. Pomazat pikantní zavařeninou . Dobrou chuť.

annas

Peču občas moučníky, v nichž není žádnou mouka – tvarožníky. Jsou výborné – jediná nevýhoda – dlouho se pečou. Např.

http://www.re­cepty.cz/recep­t/tvaroznik-300