Avatar uživatele
Luuu

Máte radši nahrané písně ve studiu nebo živáky a proč?

Doplňuji:
Já mám rozhodně radši živáky. Vlastně se i radši podívám na živej koncert než třeba na film. Ne, že by studiovky byly špatný, ale živák je celej o atmosféře, o tom být přímo na koncertě ani nemluvě.
viz Oasis – Dyou know what I mean live at GMEX nebo Muse – Showbiz live in Astoria, za to bejt přímo tam v ten rok bych vyměnila život 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě

Upravil/a: Luuu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? quentos před 3915 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

studiové verze

jak kdy a jak u koho. Studiové verze bývají učesanější, občas i zpětně technicky vylepšené, u live verzí bývají až přetažené muzikantské exhibice (které bez zrakového vjemu po chvíli omrzí) a občas člověk těm účastníkům koncertu akorát závidí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

studiové verze

Na deskách mám ráda sklady nahrané ve studiu, protože mě projevy fanoušků u živých skladeb ruší, ale na konzertech mám ráda živé vystoupení :o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

studiové verze

jak kdy… jak co a jak od koho…:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

studiové verze

Doplňuji:
Studiové verze si člověk užije v klidu, ale zase takový koncert, to je jedinečný zážitek, po kterém neslyším nic alespoň 14 dnů. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zvedavaholka

studiové verze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

živé vystoupení

Doplňuji:
Studiovou nahrávku už znám, takže se radši kouknu na živé vystoupení.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

studiové verze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

studiové verze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

studiové verze

Doplňuji:
Nemám rád vůbec živé nahrávky. To, co je v šou navíc při živém představení, se na nahrávce ztratí a naopak se vystrčí různé jiné věci, třeba (ne)technika hráčů, kterou při živé účasti na koncertě téměř nevnímám.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladaadal

studiové verze

Koncert je koncert, tam je živo, ale když jde o nahrávku, mám radši studiovky bez vedlejších projevů. Maximálně koncert na dvd, ale samotná hudba mi zní líp studiově.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

živé vystoupení

Pri niektorých piesňach je lepšie nevidieť, ale sú speváci, ktorí piesne svojou choreografiou, či hereckopantomi­mickým podaním krásne doplnia. Ďalší rozdiel je reálnosť živého spevu oproti vyumelkovanému (mnohokrát opakovanému pri nahrávani) technicky vyčistenému spevu v štúdiu.
Príklad:
Ak ste niekto videli film West side story, krásne zaspievanú a zahranú Máriinu pieseň lásky, kochali ste sa nelen sluchom ale aj pohľadom. V skutočnosti pieseň naspievala staršia moletná dáma.
V predstavení Grék Zorba predstaviteľ Zorbu Vlado Müller možno to až tak technicky neuspieval ako americký predstaviteľ vo filme, ale precítenosť spevu a cítený plač v tanečnej variácii nad smrťou priateľky dokázali vohnať slzy do očí snáď všetkým divákom. Bola to najpôsobivejšia scéna celého muzikálu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek