Luuu

Máte radši nahrané písně ve studiu nebo živáky a proč?

Doplňuji:
Já mám rozhodně radši živáky. Vlastně se i radši podívám na živej koncert než třeba na film. Ne, že by studiovky byly špatný, ale živák je celej o atmosféře, o tom být přímo na koncertě ani nemluvě.
viz Oasis – Dyou know what I mean live at GMEX nebo Muse – Showbiz live in Astoria, za to bejt přímo tam v ten rok bych vyměnila život 😁

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

studiové verze

jak kdy a jak u koho. Studiové verze bývají učesanější, občas i zpětně technicky vylepšené, u live verzí bývají až přetažené muzikantské exhibice (které bez zrakového vjemu po chvíli omrzí) a občas člověk těm účastníkům koncertu akorát závidí.

Další odpovědi
Lucijej

studiové verze

Na deskách mám ráda sklady nahrané ve studiu, protože mě projevy fanoušků u živých skladeb ruší, ale na konzertech mám ráda živé vystoupení :o)

badisko

studiové verze

jak kdy… jak co a jak od koho…:)

marci1

studiové verze

Doplňuji:
Studiové verze si člověk užije v klidu, ale zase takový koncert, to je jedinečný zážitek, po kterém neslyším nic alespoň 14 dnů. 🙂

zvedavaholka

studiové verze

anonym

živé vystoupení

Doplňuji:
Studiovou nahrávku už znám, takže se radši kouknu na živé vystoupení.

huxa

studiové verze

Poklička

studiové verze

cochee

studiové verze

Doplňuji:
Nemám rád vůbec živé nahrávky. To, co je v šou navíc při živém představení, se na nahrávce ztratí a naopak se vystrčí různé jiné věci, třeba (ne)technika hráčů, kterou při živé účasti na koncertě téměř nevnímám.

ladaadal

studiové verze

Koncert je koncert, tam je živo, ale když jde o nahrávku, mám radši studiovky bez vedlejších projevů. Maximálně koncert na dvd, ale samotná hudba mi zní líp studiově.

led

živé vystoupení

Pri niektorých piesňach je lepšie nevidieť, ale sú speváci, ktorí piesne svojou choreografiou, či hereckopantomi­mickým podaním krásne doplnia. Ďalší rozdiel je reálnosť živého spevu oproti vyumelkovanému (mnohokrát opakovanému pri nahrávani) technicky vyčistenému spevu v štúdiu.
Príklad:
Ak ste niekto videli film West side story, krásne zaspievanú a zahranú Máriinu pieseň lásky, kochali ste sa nelen sluchom ale aj pohľadom. V skutočnosti pieseň naspievala staršia moletná dáma.
V predstavení Grék Zorba predstaviteľ Zorbu Vlado Müller možno to až tak technicky neuspieval ako americký predstaviteľ vo filme, ale precítenosť spevu a cítený plač v tanečnej variácii nad smrťou priateľky dokázali vohnať slzy do očí snáď všetkým divákom. Bola to najpôsobivejšia scéna celého muzikálu.