VanEgg

Máte radši české nebo americké filmy

Nejlepší odpověď
Hykam

Česká komedie

Doplňuji:
Mám rád české filmy i české komedie

Další odpovědi
brillant

České filmy

ten který je

České filmy

Doplňuji:
Občas sleduji polozapomenuté české filmy na TV kanálu CS film.Americké filmy jsem považoval za dobré tak do začátku 80 let,pozdější a současné americké filmy považuji už za brak.Oni ty české filmy ze současnosti také nejsou všechny bůhvíjaké umělecké díla.Za rok se jich natočí spousta,ale žádná sláva.

sevos

České filmy

Doplňuji:
A hlavně 70léta,protože jsem byl na vojně a spoustu filmů jsem neviděl.

Damiana

České filmy

Zlatý výběr. Z dnešní tvorby se mi už líbí málo co. Nedám dopustit na zlatou éru českého filmu – 70. léta minulého století (Pane, vy jste vdova!, Což takhle dát si špenát, Zítra to roztočíme, drahoušku!, …; pak detektivky, dramata, seriály). Také se mi líbí Čas sluhů, Díky za každé nové ráno, Obecná škola, Vrať se do hrobu, Faunovo velmi pozdní odpoledne… Za mě – éra našich nej filmů skončila Pelíšky. Vratné lahve jsou podle mne stokrát přešívaná blbost, Vieweghovská témata ve filmovém zpracování působí všelijak a geniální Trojan nebo Budař také všechno nezachrání.
Ale co se týká Ameriky – Tootsie, Forrest Gump, Vykoupení z věznice Shawshank, Fight club, Ocelové magnólie, Bílý Oleandr, Na dotek, Co žere Gilberta Grapea, Já a mé stíny, Chaplin – to jsou také moc pěkné kousky.

Když mám ukázat přímo – jako patriot volím naší kotlinu, ale už nevybírám z těch dnešních zpatlanin.

jepik

Česká komedie

anonym

České filmy

Doplňuji:
Spíše ale starší, protože ty současné už za moc nestojí. Tedy až na malé výjimky. Dobří herci už jsou buď mrtví nebo umírají.

Poklička

České filmy

gnr54

Americké filmy

Larissa

Americké filmy

potížistka

Americké filmy

Americké Filmy, České pohádky (ovšem mám ráda i filmy pro pamětníky nebo rodinné komedie – Jak dostat tatínka do polepšovny a další…)