annas

Máte rádi topinky, používáte opékač? Zajímá mě,kdo stál u zrodu topinek?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Toustuji, tedy jsem!
http://en.wiki­pedia.org/wiki/To­ast

Další odpovědi
dědapetr

Topinky mám rád.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Fri­ed_bread

vagra

Možná byla u zrodu topinek náhoda. Některá hospodyňka si krajíc chleba odložila na plát rozpálených kamen a vzpomněla si na něj až ve chvíli, kdy už chytal hnědou barvu. Ale protože božím darem se neplýtvá, statečně do něj kousla. A ejhle, bylo to dobré. I když, možná to bylo jinak.
Rok 1893 byl šťastným rokem pro Brity, pro které je topinka nepostradatelnou součástí snídaně. Firma Crompton dala na trh první elektrický opékač neboli toaster. Američané poněkud zaspali. V Novém světě začali elektrické opékače prodávat až v roce 1910.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/206562235­300044/

mosoj

Topinky miluji celý život. Suché i na oleji.
Hlavně ale hóódně českého česneku. Do společnosti nechodím tak mně to nevadí.

Zachraňte český česnek !!!!

pokazdejinak

jo! a nejradši šumavskou :)

ale toasty taky nejsou k zahození…

Drap

Mám rád topinky. Domnívám se že zrod topinek lze tatovat do doby, kdy se začal vyrábět první chleba a první výrobky z mouky.Takže to musí být už hodně dávno. Někdy v době, kdy jsme ještě byli lovci a sběrači a začali sbírat zrnka divokých obilovin.

Jikra

Zamlada se si je pamatuju dělané na litinovém tálu kuchyňského sporáku a pěkně na sucho.
Když jsem zbohatli tak na pánvi a v sádle.
Teď když už to vyníkající sádlo nesmím tak
zase na sucho v toustovači ale je to taky božíííí.