PatricieA

Máte rádi spíše ty české Velikonoce nebo ty evropské (hledání vajíček na zahradě apod.)? A proč?

Odpovědi
Akzeret

Velikonoce nemusím… Pak mám rudou zadnici a ještě abych za to chlapům dávala vajíčka, když jsou teď tak drahá! :D
Jsem zastáncem českých svátků (Ježíšek, hodování, dušičky,..), americké nesnáším. Američani ovládají vše, ale ohledně svátků v naší rodině šanci nemají! Žádné hledání vajíček, žádný Santa, nic émerického! :)
Doplňuji:
Špatně jsem to napsala – myslela jsem to celkově, ne jen na Ameriku. Tu jsem dala jako příklad, protože je neprofláknutější :) Samozřejmě na nás mají vliv i Německo, Anglie a podobě, ale ani ty nemají šanci! ;)

Danielson

Tak, mým názorem je, že vajca na zahradě můžeš hledat vždy. Copak takové posezení s rodinou, využít další příležitost se po hromádce sejít? v dnešnímch uspěchaných časech? Akzeret: velikonoce nemají původ z Ameriky.

huxa

Akzeret-a navíc Ježíšek k nám přišel před ani né dvě stě lety z Německa…

Mám radši ty naše velikonoce, ráno se obléct do kroju, vzít vykrášlené kolo mašlema, atd. a jet objíždět se známými společné kamarádky a víceméně zadarmo celý den jíst a pít a jíst a pít…