Alvin9434

Máte rádi obchod Alza?

Nejlepší odpověď
cochee

Nikdy jsem tam nekoupil, protože v době, když začínali, tak jsem měl v oblibě jiné e-shopy no a teď, v době, kdy používají ve velmi dotěrných reklamách uřvaného zeleného zm**a, tak právě kvůli tomu bych si od nich nekoupil ani sirky, i když celkem pěkně tlačí cenami.

Pro Já…: je hezké, že se zelenou příšerou bavíš a máš ji rád a kdesi cosi, ale existuje určitá skupina lidí, pro které neplatí rčení „negativní reklama, taky reklama,“ a věř mi, že nebude malá (ta skupina). A já do ní patřím. Reklama má v první řadě prodat, pokud neprodá, pak jsou její doplňkové funkce (jako že „se o firmě díky tomu mluví a je ve všeobecném povědomí“) k ničemu. A přesně tohle je u mě. Ani zápalky!

Další odpovědi
nyjono

Proč abychom měli mít rádi obchod?
Nicméně, už jsme tam kupovali několikrát a vždy spokojenost.
Jejich reklama mě nezajímá.

Drap

Ne

yuko

Zboží dobré, ceny dobré, obchod dobrý, ale toho zeleného mimozemšťana by už mohli vyměnit.

marci1

Jednou jsem tam nakupovala, vše bylo v pořádku. Bylo to ale v r. 2014. V poslední době si dost zákazníků na Alzu stěžuje ( i na heuréce ).

Arne1

Vždycky najdu jiného dodavatele. Ale katalog mají promakaný, to se musí nechat.

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/Smrt-Alzákovi-1389070048035­166/?fref=ts

quizzi

Nemám. A vadí mi, že chtěj za výdej zboží 30 Kč.

dubraro

Výraz „mít rád“ bych nepoužíval pro obchodní vztahy.
Nicméně občas tam nakupuji. Mají široký sortiment, většinou konkurenceschopné ceny a do výdejny to mám 100 metrů.
Televizi nemám a české rádio neposlouchám, takže mne uřvaný zelený panáček nijak neirituje.

petr1389

Jejich doba dodani je bezkonkurencni, v patek odpoledne objednas, v sobotu rano vyzvednes v alzaboxu, v tom jsou nejlepsi asi

ivzez

Nemám.

Vadí mi jeho katalog i reklamy.

Já...

Můj 1. nákup v ALZA: duben 2004!
Můj (zatím) poslední: minulý týden (leden 2017) – TV.
Zatím celkem cca 15 nákupů.
VŽDY SPOKOJENOST! Výběr, Cena, Termín, Ochota – vše OK.

Podobné zkušenosti s ALZA.cz má v mém okolí více jedinců. A častějších zákazníků, než já. Ale neznám absolutně nikoho, kdo by na ALZA jen nadával, a odmítal tam nakupovat.

Jediné, co mi (zatím…) na ALZA.cz „vadí“, je těch 30Kč při os.odběru. Paradoxně ale nabízí dovoz až domů GRATIS(!), při útratě nad 1tis.Kč. Jen je potřeba zaplatit kartou a předem. Což mi – při mé vrozené nedůvěřivosti – nevyhovuje. To raději osobně na prodejně a teprve pak zaplatit. Bohužel o těch 30Kč víc…
Zkuste zboží, které vám přivezou domů, odmítnout (z různých důvodů), přičemž ho máte už zaplacený. Jen potenciální problémy…

Jsem velmi imunní vůči podléhání reklamě (naopak – čím víc vnucujou, tím víc PODEZÍRÁM, a TÍM VÍC OVĚŘUJI!). Nejen na ALZA!

Tím spíš mi nevadí ztvárnění reklamy. Proto mne ta zelená příšerka absolutně neirituje – BA CO VÍC – ONA MNE docela i BAVÍ!
Pokaždé si analyzuji, NA ČEM, a hlavně JAK(!) mne chce tentokráte (nově…) přesvědčit, abych nakoupil.

Je zajímavé sledovat myšlenkové přesvědčovací pochody marketingových tvůrců v ALZA. A ta zelená příšerka je ideální nástroj… MÁM JI kvůli tomu RÁD!!!

A taky se mi líbí, jak některé „ostatní“ – ta mrcha – vysloveně provokuje (s**e). Už jen v tom je – pro ALZU – ta marťanská potvůrka – přínosem.
Je pro ALZA typická!

🙂

PS. Nakupuji i v konkurences­chopném CZC.cz. Ale např. i v TS Bohemia.cz, či na ALFA.cz. A vždy ROZHODUJE jen POMĚR CENA/VÝKON. Jak jinak, že…?

PS2. Zkuste si vzpomenout, co je pro CZC.cz (a další jiné E-shopy) v reklamě typické…??? Hmmm…? Nevíte, co?

A pro ALZA.cz…???

😉

Lamalam

Nevím. Žádný citový vztah jsem si k tomuto obchodu nevypěstovala.