jennysh

Máte rádi muzikály? Byli jste na nějakém? Jaký byl váš dojem,po vzhlédnutí muzikálu?

Doplňuji:
štamgast: Omlouvám se. Chybička se vloudila.

Nejlepší odpověď
Andělé

A jak…ale už jsem na něm dlouho nebyla. Naposledy ještě s býv.manželem a dcerou v Praze před 7 lety,na muzikálu na ledě na Mrazíkovi,byl tak překrásný,že jsme ještě pár dní po té byli všichni okouzleni. Až na tom opět budu finančně lépe,zajedu na nějaký s dětmi,už aby to bylo..
Muzikály pro mne mají své kouzlo,vždy to ve mně zanechalo překrásný dojem..:-)

Další odpovědi
pokazdejinak

mám ráda muzikály, ale nějak nemusím ty české… viděla jsem Jesus Christ Superstar, protože ten miluju a z českých Drákulu s tím nejlepším obsazením, v Londýně potom Fame a Chicago a prostě české muzikály mě nelákají… :/

skvělé jsou filmy Hello Dolly, Singing in the Rain, Yentl, Fiddler on the Roof, Phantom of the Opera, Jesus Christ Superstar, Cats, My Fair Lady a samozřejmě West Side Story – prostě klasika :) z těch novějších – minulou sobotu dávali na ČT Rent – taky dost dobrý

tady v ČR mi chybí opravdu muzikáloví herci, kteří by uměli skvěle hrát, zpívat i tančit… spíš to jsou dobří zpěváci, kteří se umí trochu hýbat a neumí moc hrát, nebo jsou to herci, co umí trochu zpívat a pak jsou tu tanečníci, co dělají křoví…
Doplňuji:
barnajko – Jesus Christ Superstar je taková moje srdcovka :) a musím říct, že londýnské provedení z r.2000 není o moc rockovější než původní film z r.1973 :) to je jen konečně oblekli do moderních kostýmů – i ti herci ve filmu byli oblečení současně, jen se potom všichni scénografové a kostyméři včetně těch českých zasekli v 70.letech ;))
jinak druhá velká srdcovka je West Side Story a v rámci Projeku 100 jsem jí letos v lednu viděla v kině! na velkém plátně! to byl dojem – úžasný zážitek, chvílemi jsem přestávala dýchat
a abych přece jen vzala český muzikál trochu na milost – Starci na chmelu jsou hodně dobří :)
jo – děkuju za ukázku francouzské tvorby – krása

barnajka

Upřímně: český muzikál mě teda moc neláká :)
Jsme schopni udělat muzikál z čehokoliv a doslova na počkání. Dneska přijde Míša David s nápadem, do čtvrt roku je schopný s ansámblem vystupovat. No co si mám potom myslet o kvalitě, že :D
Ne, vážně – z naší muzikálové scény uznávám Kamila Střihavku a Janka Ledeckýho – takže takovýho ‚Ježíše‘ nebo ‚Galilea‘ bych na vlastní oči viděla ráda, musí to být zážitek.
To všechno ostatní…no, ráda přenechám svoje sedadlo jiným, já to vidět nemusím. Ani v televizi ne :))
Současný český muzikál, to je milion námětů, ale pořád ty stejný tváře..a bohužel: ne kdovíjak talentovaný. Však se podívej, kolik ‚odpadlíků‘ ze Superstar atd. se zašilo v muzikálech.­.protože jinak by si na hudební scéně ani neškrtli.
My zkrátka muzikály dělat neumíme, bohužel.
Nebo možná umíme, ale tvůrci holt preferují kvantitu a komerční úspěšnost před kvalitou a ‚trvalejší‘ hodnotou. Ještě větší bohužel :(

V časech své puberty jsem úplně zbožňovala francouzskou verzi Romea a Julie: s Damienem Sargue a Cecilií Cara v hlavních rolích. Strhující výkony i choreografie, chytlavý písničky…fakt nádhera.
Dodneška si na You Tube jednotlivý scénky pouštím a pořád mě to bere stejně moc :)
Tyhlety mám asi nejradši:
Les rois du monde: http://www.you­tube.com/watch?v=kSf9rrb­LjVg
Aimer: http://www.you­tube.com/watch?v=MuZ4-cdGgQE&feature=re­lated

Dech se musí tajit i u muzikálu Notre Dame De Paris – opět Francie, se zpěvákem Garou v hlavní roli.
Garou má hlas hluboký tak moc, že z toho až běhá mráz po zádech :)

Belle: http://www.you­tube.com/watch?v=91FtPTL­57aE&feature=re­lated

A naprostá bomba je taky rockový zpracování Jesus Christ Superstar – kdysi to dávali na ČT a koukala jsem na to s otevřenou hu..ehm, papulou :D
http://www.you­tube.com/watch?v=-vh8_n7uW4s&fe­ature=related

..no a pak samozřejmě klasika: Phantom of the Opera a Evita. Miluju Antonia Banderase!!! ;)
Doplňuji:
pokazdejinak: Je to hanba jako hrom, ale já právě tu původní verzi Jesus Christ Superstar ještě neviděla. Takže chybí mi ta možnost srovnání, bohužel :(
Ta moderní verze, kterou jsem tu zmínila, mě nadchla fakt moc..až jsem měla za to, že ani originál by snad nemohl být lepší :)) Ale tak pokud říkáš, že je to ještě o třídu vyšší záležitost, asi bych měla svoje manko co nejdřív napravit, viď? :))
Až na těch pár jmenovaných výjimek, muzikály nikdy nebyly úplně moje parketa…takže celkově mám v této oblasti co dohánět.
Nápravu ovšem slibuju, a i já moc děkuju za tipy, nač se zaměřit. Děkuju :)

led

Záleží od toho, aký muzikál. Pôvodné muzikály boli so živou hudbou, živými spevákmi, žiadny playback. To bol naozaj zážitok. Vtedy skutočne záviselo všetko na živom umení. Herec musel byť súčasne hercom, spevákom, tanečníkom, tragédom i komikom. V tejto súvislosti nemôžem nespomenúť známe muzikály Hello Dolly – Gizela Veclová, Grék Zorba – Vlado Müller (otec speváka R.M), Fidlikant na streche – Jozef Króner, Evanjelium o Márii – Eliášová, Habera. West side story som mala možnosť vidieť na javisku v 6 jazykoch – slovensky, česky, anglicky, španielsky, rusky a srbsky. Nádherný bol aj muzikál Cigáni idú do neba v originál verzii. Tam pri „Cigánskom plači“ plakali aj ľudia v hľadisku.
Dnešné muzikály, prepáčte prosím za výraz, majú trocha inú, pretechnizovanú a prehlušenú dimenziu. Skutočné ľudské umenie prekrýva technika. Ano, je to pastva na oči a uši – ale neviem rozoznať, kedy spieva človek a kedy playback a z predstavenia odchádzam ohlušená a s blikaním v očiach.
V divadlách sa preto aj zvykne hovoriť:
„keď zlyhá umenie človeka, nastúpi technika.“

fablen

dojem fantastický – shlédnuta Johanka z Arku (3×), Excalibur, Galileo, Golem. Jsme z malého města a výlet na muzikál je pro nás skutečně velký zážitek i když ne právě nejlevnější (včetně cesty přes 1.000,– za osobu)…

štamgast

Po vzhlédnutí? Snad zhlédnutí, ne? A muzikály nemusím, jednou jsem na něm byl a celou druhou půlku jsem neustále „klimbal“.

ReHu

Zhlédla jsem jich pár. Nejvíc se mi líbil muz. Kleopatra. S M.Absolonovou.
Byl to úchvatný zážitek.

Denisa92

Ahoj, já mám ráda muzikál Evita. Je moc hezké zpracování ve Studiu DVA. Myslím, že fakt stojí za shlédnutí. Jinak Bych doporučila ještě další muzikály: Jesus Christ Superstar, Vánoční koleda, Helle,Dolly!…Vše­obecně muzikály mám ráda a zážitek je vždy dobrý, protože si vždy vybírám kvalitní věci.

pokazdejinak

pro barnajku: tady je stejná Jidášova píseň – tak pro porovnání :) enjoy
http://www.you­tube.com/watch?v=dDzxn66­W3uM