Zlatý

Máte rádi matematiku?

Včera tady bylo dost dusno, proto něco na odlehčení.

Matematika je velmi zajímavá věda. Tak třeba moje telefonní číslo dělím rokem svého narození, k tomu připočtu letošní letopočet, odečtu stáří své tchyně a dostanu číslo svých bot.

Je to tak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Přiznávám,že když jsem si přečetl Vaši otázku,tak jsem tomu moc nevěřil,protože jste se mohla splést.Jsme přece jenom lidé.
Vzal jsem si tedy na pomoc kalkulačku a došel jsem k šokujícímu závěru,že máte pravdu.
Jistě se tady najdou jedinci,kteří tomu nebudou věřit,ale je tomu skutečně tak.
Přesto,že opravdu nejsem matematik,mi vyšlo číslo,které se rovná známce,kterou rodiče neradi vidí na vysvědčení svých potomků.
Mám pravdu?
:)
Všechno nejlepší k svátku!

Další odpovědi:

Zlatý

ano, moc, a to i přesto, že pracuju v humanitním oboru. Už jako malý kluk to, co jsem si nespočítal, jako kdyby neexistovalo... poctivě jsem na zahradě odpočítával 600 pampeliškových či sedmikráskových květů, z nichž se pak dělával med... na střední jsem i doučoval matematiku a mám ji v paměti dodnes, nebýt toho, maminka by si nedodělala podnikatelskou školu, na níž bylo bohužel matematiky považováno dost. Jediné, s čím jsem válčil a málem z toho před maturitou propadl, byla analytická geometrie, která mi dodnes přijde jako absurdní a zbytečná věda. Vyjádřit přímku rovnicí - kdo to kdy viděl, už jako zadání to zní značně pošahaně...
Doplňuji:
*požadováno...

Bronzový

ano je to tak! matematika je velmi zajímavá věda!
Doplňuji:
VŠE NEJ K SVÁTKU ANNA! PŘEJI

Zlatý

to je spíš numerologie :-)
Doplňuji:
matematika je takovy zaklad, neni to asi nic co muzete mit extra radi, ale zcela samozrejme se predpoklada ze umime cist, psat a pocitat ... a predpoklada se i to ze pri vyjednavani optimalni hypoteky vite jak se realne projevi 0,2procentuelni uleva na uroku diky ktere prijdete o mocnost rezervy sporit na sporicim uctu, stejne jako 100 korunovy poplatek za vedeni hypotecniho uctu rozlozeny na celou dobu splaceni uveru ...

Bronzový

Já jsem vždycky s matematikou bojovala, na základce to ještě šlo, ale na střední...brrr. Nikdy jsem jí prostě nerozumněla. Ani fyzice, ani chemii.

Matematika?Nic pro me,uz ve skole jsem si rikala nac budu potrebovat umet vypocitat kde se potkaji auta,kdyz jedno vyjede z bodu A rychlosti..atd,fakt jsem to nepotrebovala,hlavne at dojedou.Jinak uprimne,sedela bych ve skamnech jeste ted a pocitala bych ty slovni ulohy.

No zas tak špatná není ale skoro jsem z ní měla 2 na vysvědčení.(chodím totiž na zakladku)

Zlatý

Mátematiku jsem měla docela ráda. Ale asi jen do 6. třídy. Potom jsem měli tak hrozné učitelky, že to byl teror! V tu chvíli jsem matiku přestala mít ráda. A to jen kvůli učitelkám. Hrůza...

Je to tak, ale neplatí to u každýho.
Matika má i svý zajímavosti třeba že nula na nultou je jedna, ln(e)=1, díky matematice můžete dokonce sečíst řadu čísel, která jse do nekonečna, aniž byste museli do nekonečna počítat :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Vagro, přiznávám, že jsem to nezkoušela. Náš zástupce matematik měl různé "šplechty", studenti je sbírali. Když uklízím a vyhazuji věci, občas něco najdu a pobavím se.

Zlatý

vagra

S tou velikostí nohy to není až tak těžké uhodnout. :)
Máte zajímavé povolání,ale nezávidím Vám.
A v dnešní době,už vůbec ne.

Zlatý

annas

Nevím, co se stalo, musela jsem aktualizovat stránku, v původním textu jsem tedy neopravila chybu a zírám, že text nezmizel.

Zlatý

annas

Vagro, přiznám se, že jsem to nezkoušela. Námš z

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.