Máte rádi kapely, které jsou revival?

Myslím třeba Kabát revival atp.
Já to osobně nesnáším, když někdo někoho kopíruje.
Mám rád originály.
Vyjímka je Creedence Clearwater Revival, ty se tak jmenují.
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Originál je sice lepší, ale některé kapely na živo už nikdy neuvidím. Takže i revival je občas dobrý. V létě jsem viděla Doors Revival a špatné to rozhodně nebylo.

Další odpovědi
Kepler

Příznivcem kopírek nejsem, ale už jsem slyšel kapely, které měly přednes daleko dokonalejší než origoš a vnesly do toho i něco svého. Mám rád staré pecky v novém pojetí.

redy

S tím souhlasím – jen origoš 🙂

ten který je

Mám rád originál,kopí­rujících kapel jsme si před r.89 užili až až.Pravdou ovšem je,že jsme byli od světové scény izolováni a neměli jsme moc na výběr.
No,ale takové převzaté věci od starých mistrů jakými byli Bo Diddley nebo Chuck Berry v podání The Rolling Stones je pecka! 🙂

Arne1

Mám raději originál.

kelley

To je těžký… Sám hraju (poslední dobou spíš už jen občas), ale hrát v kapele, která hraje skladby jen od jediného vzoru by mě asi hrát nebavilo. A třeba zrovna těch Kabát revivalů je u nás až příliš. Kromě toho, revival znamená „oživení“, takže by se tak mělo říkat jen kopiím již neexistujících ka­pel…