Máte rádi hrachovou, tzv."atom"kaši?

Díky za odpovědi.
Já jí teda nedám,ale zase hrachovou polévku mám rád.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Mám jí ráda, dnes to máme k obědu – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-budete-jist-v-tento-svatecni-den

Další odpovědi
anonym

Tak to máme – Jugar – pro jednou stejný názor.
Hrachovou polévku s opečeným nakrájeným chlebem na kostičky či houskou zbožňuju, ale kaše mně roste v puse a nemohu ji ani spolknout.

BANAN93

nejedl jsem jí asi 20 let takže bych si jí klidně i dal

anonym

na vojně každý měsíc při likvidaci konzervovaných zásob potravin, které podléhaly expiraci. obsahem byla vedle bramborové polévky i hrachová kaše a luncheon meat. už si ani přesně nepamatuju, na kolik porcí byla jedna bedna. odhadem četa.

iceT

Mám, dokonce radši než třeba čočku na kyselo, ale přítel má raději čočku, takže se střídáme ve výběru luštěnin.

A když k nám přišla dvacetiletá sousedka s minimem znalostí o vaření s prosbou o uvaření hrachové -omáčky-, tak jsem se smíchy válela po podlaze.

lexx

jo, na vojně (ZVS) povolena byla s ohledem na svou maskovací barvu…jo a s párkem nebo vajíčkem a chlebem, a to všechno: podržte se stolu – ZADARMO…díky sametové kalamitě 11/1989 tohle už NIKDY nehrozí

da ny

Ne, hlavně ta „žlutá“ bývala v družině „za trest“ (Měli jsme hodné kuchařky a vždy mi daly druhý oběd. Býval rozdíl mezi 1. a 2. stupněm ZDŠ).

cochee

IceT, ale ona hrachová mačka existuje. Vážně. Je to jen variace na totéž téma jako okurková, česneková, křenová, teď nevím, jestli náhodou ne i cibulová (nikdy jsem nejedl) – totiž bešamel a ten komponent v názvu mačky do něj. Já ji viděl (ne jedl) asi třikrát a zdá se, že se dělá z čerstvého anebo sterilovaného hrachu, protože doslova řnuly do očí ty ukrutně zelené kuličky v bílém základu. Sušený hrách, ze kterého se dělá polívka nebo atombordel, by tak zelený nebyl. Ze jmenovaných bešamelových omáček doma konzumujem pouze česnekačku, ostatní považujeme za šit.