Avatar uživatele
annas

Máte rádi čokoládu?

Berete ji jako sladký hřích, nebo zdravý pamlsek? Moderní psychologové pokládají čokoládu za jistý typ drogy. Tzv. „čokoholismus“ se spolu s přehnanou mánií nakupovat řadí na přední příčky psychických problémů, které přináší uspěchaná doba.
Doplňuji:
Je známo, že čokoláda v nás vzbuzuje příjemné pocity (zvyšuje serotin, endorfiny), a proto nás povzbuzuje. Platí ale – všeho s mírou. Přes všechny klady obsahuje čokoláda hodně cukru a tuku. To znamená kila na navíc a zátěž pro organismus.
Doporučení – ideální je vzít si občas na chuť kousek víceprocentní hořké čokolády. Při každodenní konzumaci ne víc než čtyři čtverečky.
Jedla jsem čokoládu i kvůli obsahu hořčíku, jak uvádí i Quentos. Být závislá na čokoládě mně nedopřeje můj žlučník. Ale přesto jsem včera zhřešila a koupila si hořkou čokoládu s příchutí chilli. Mírně pálivá chuť mě uspokojila.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda, vagra, kokoťenko, rynek878, Drap, anonym, zjentek, gagaga před 5106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

miluju ji, ovšem výhradně hořkou. Beru ji rozhodně, jak říkáte, jako zdravý pamlsek – obzvláště extrahořká, kterou mám nejradši, je neocenitelným zdrojem hořčíku. Bývaly doby, kdy jsem si ji skutečně tak jednou za 14 dní „musel“ koupit a měl jsem obavu ze závislosti, ale maminka se mi vysmála, že je to nesmysl. Dnes vím, že měla pravdu. Slyšel jsem o jedné Britce, která trpí čokoholizmem opravdu extrémním – čokoládu k snídani, k obědu, k večeři – , ale nehodlá se jí vzdát, nevidí k tomu důvod a problémy jí to zjevně nečiní. Droga to možná je, ale jde o zdravou drogu, jejíchž následků bych se neobával.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ano. Občas si ji dám. Myslím tím ale opravdu kvalitní čokoládu s obsahem kakaového másla
více jak 60 % a nejlépe hořkou.
Ano z nakupování v marketech se stává patologická mánie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Mám ji rád,když jdu na nákup skoro pokaždé skončí jedna ve vozíku.Chutná mi kofila nebo milena.A pak že chlapi nemlsaj. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Já ji taky miluji, ale jen když je doma. Když není, tak není a ani chuť na ni nedostanu. Když ji pak vidím v obchodě tak si jí třeba koupím, někdy ne, někdy jo 🙂 Takže určitě čokoholismem netrpím, ale patřím k věrným fanouškům čokolády. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Já čokoládou neholduji a ni jinými sladkostmi.Razíme doma i v práci zázor,že nejlepší zákusek je chlebíček:-)Ale pokud mi někdo nabídne višně v čokoládě,nikdy neodmítnu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek