annas

Máte rádi čokoládu?

Berete ji jako sladký hřích, nebo zdravý pamlsek? Moderní psychologové pokládají čokoládu za jistý typ drogy. Tzv. „čokoholismus“ se spolu s přehnanou mánií nakupovat řadí na přední příčky psychických problémů, které přináší uspěchaná doba.
Doplňuji:
Je známo, že čokoláda v nás vzbuzuje příjemné pocity (zvyšuje serotin, endorfiny), a proto nás povzbuzuje. Platí ale – všeho s mírou. Přes všechny klady obsahuje čokoláda hodně cukru a tuku. To znamená kila na navíc a zátěž pro organismus.
Doporučení – ideální je vzít si občas na chuť kousek víceprocentní hořké čokolády. Při každodenní konzumaci ne víc než čtyři čtverečky.
Jedla jsem čokoládu i kvůli obsahu hořčíku, jak uvádí i Quentos. Být závislá na čokoládě mně nedopřeje můj žlučník. Ale přesto jsem včera zhřešila a koupila si hořkou čokoládu s příchutí chilli. Mírně pálivá chuť mě uspokojila.

Nejlepší odpověď
quentos

miluju ji, ovšem výhradně hořkou. Beru ji rozhodně, jak říkáte, jako zdravý pamlsek – obzvláště extrahořká, kterou mám nejradši, je neocenitelným zdrojem hořčíku. Bývaly doby, kdy jsem si ji skutečně tak jednou za 14 dní „musel“ koupit a měl jsem obavu ze závislosti, ale maminka se mi vysmála, že je to nesmysl. Dnes vím, že měla pravdu. Slyšel jsem o jedné Britce, která trpí čokoholizmem opravdu extrémním – čokoládu k snídani, k obědu, k večeři – , ale nehodlá se jí vzdát, nevidí k tomu důvod a problémy jí to zjevně nečiní. Droga to možná je, ale jde o zdravou drogu, jejíchž následků bych se neobával.

Další odpovědi
mosoj

Ano. Občas si ji dám. Myslím tím ale opravdu kvalitní čokoládu s obsahem kakaového másla
více jak 60 % a nejlépe hořkou.
Ano z nakupování v marketech se stává patologická mánie.

ten který je

Mám ji rád,když jdu na nákup skoro pokaždé skončí jedna ve vozíku.Chutná mi kofila nebo milena.A pak že chlapi nemlsaj. 🙂

Lucimia

Já ji taky miluji, ale jen když je doma. Když není, tak není a ani chuť na ni nedostanu. Když ji pak vidím v obchodě tak si jí třeba koupím, někdy ne, někdy jo 🙂 Takže určitě čokoholismem netrpím, ale patřím k věrným fanouškům čokolády. :)

martina1

Já čokoládou neholduji a ni jinými sladkostmi.Razíme doma i v práci zázor,že nejlepší zákusek je chlebíček:-)Ale pokud mi někdo nabídne višně v čokoládě,nikdy neodmítnu.