Mate radi ci se

zactete do poesie,balad.Ja ano,mam rada zpevy stare ciny,Erbena atd.Kdysi jsem si precetla zimni baladu,a ted si nemohu vzpomenout od koho byla.Prosim obnovte mi pamet,budu se snazit si sehnat tu knihu.Dekuji

Nejlepší odpověď
quentos

ano, odjakživa mám k poezii vztah. Občas se do ní taky začtu, když je na to nálada: Baudelaire, Skarlant či novodobá francouzská poezie v překladu K. Čapka… Zpěvy staré Číny jsem četl rovněž, to je zas úplně jiné kafe ;{)> okouzlily mě rovněž japonské haiku.

Další odpovědi
annas

Já znám od Jana Nerudy Baladu zimní. Je z jeho básnické sbírky Balady a romance.

Je hezké, že Vás zajímá i poezie. Jen si dobře vybrat. Teď se verše málo čtou, hovoří se dokonce o krizi poezie.