Avatar uživatele
annas

Máte rádi česnek?

Věříte v jeho léčebné účinky? Působí jako antibiotikum, na zvyšování imunity, na kardiovaskulární systém, upravuje LDL cholesterol atd. Nové výzkumy prokázaly, že česnek zamezuje devastaci těla, je považován za účinný omlazující prostředek a chrání dědičnou DNA. Všechny účinky ztráci při tepelném zpracování. Když otrlejší jedinci zkonzumují denně 3 stroužky česneku, prodlouží si život o nemálo let.

Recept na omlazení, povzbuzení a zocelení:

Řecké tzatziki

Ingredience: 3 velké okurky, 500 g bílého jogurtu, 3 stroužky česneku, 1 lžička najemno nakrájeného kopru, 1 lžíce olivového oleje, sůl, čerstvě mletý pepr.

Příprava: Přes sítko scedíme jogurt, aby byl opravdu hustý, a vodu, která z jogurtu vyteče, vylijeme. Nahrubo nastrouháme salátové okurky. Pak je vyždímáme. Přidáme jogurt, česnek utřený se solí, kopr a olivový olej. Promícháme, opepříme a dáme vychladit.

Dobrou chuť nejen horkém počasí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, iwetax, vagra, aramah, rynek878, Drap, anonym, gagaga před 5003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Na česnek nedám dopustit,kam se může dát či se trochu hodí,tak věřte,že tam je a né málo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Česnek jsem měla vždy moc ráda,ale jak píše mosoj…žlučník,takže si ho musím odpustit,už ho nedávám ani do špenátu a když,tak ten špenát pak nejím a vařím rovnou i zelí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Česnek jsem jedl celý život ( syrový). Nyní také ale již ne celé stroužky on žlučník je žlučník.Přesto mám potíže s imunitou. Otázka je jak bych vypadal kdybych ho nejedl. Takže nyní také, ale v menší míře a kupuji česnekové kapsle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja ho take davam temer vsude,vim,ze je mi po nem ouvej,ale presto jsem nepoucitelna,nek­tera jidla si bez nej nedokazu ani predstavit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

cesnek je vyborna vec,u nas roste idivoky,krasne voni a je pry jeste zdravejsi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

Bez česneku a cibule si neumím pochutnat. Dokonce prý i pomáhá proti klíšťatům sníst 2–3 stroužky před procházkou v lese. Ještě jsem v životě klíště neměl … že by to fungovalo?
Jediná nevýhoda je potřeba si častěji čistit zuby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Miluji česnek v jídle. Dávám ho skoro do v šeho. Syroví moc nemusím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Na podzim minulého roku mi pomohl když jsem byl nastydlej.Jedl jsem ho syrový a bylo po problémech.V jí­dlech je výborný ale jen ten zápach z úst potom…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Miluju topinky se spoustou česneku! A česnek dávám i do jiných jídel… problém je, že můj přítel česnek nesnáší :( Takže když vaříme spolu, mám po srandě :D Když vařím sama, má po srandě on :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Tak jste mi s tím česnekem nadělali chutě,že si k večeři udělám topinky.Přeji Vám všem hezký den a pohodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bubukaa

mám ráda česnek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

Bez česneku si neumím představit vaření.Česnek,ci­bule,houby a chilli papričky jsou moje nejoblíbenější pochutiny.Možná ještě naše hořčice a křen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Cibule je zaklad na kazde vareni,ale cesnek ten miluji a davam ho skoro do kazdeho jidla a nejlepe cerstvy – syrovy.Krome toho ,jak nekdo psal tez mam rad ceskou horcici i kremzskou,ktere si obcas dovazim sem „domu“,samozrejme krome slivovice a jeste milujmi kren,pry ma nejvice vitaminu C.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Manžel má rád česnek, já ho přímo nesnáším,teda ten česnek. Jinak dobrou chuť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

ROZMAČKAT ČESNEK SE SOLÍ JE NJVĚTŠÍ BARBARSTVÍ VE VAŘENÍ,ZAJEĎTE SI DO ŘECKA,ALE DO VNITROZEMÍ,KDE NENÍ TURISTIKA,A ZJIS­TÍTE,ŽE CO JSTE NAPSALA JE ČESKÁ KONINA.
NĚCO JAKO DO SVÍČKOVÉ DÁT BORŮVKY.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
XenieRo

No, jako jo :D Ale co nadělám… Jojo, chlap je úplně bláznivej, pokud jde o chilli. Však jsem mu na vánoce udělala radost a koupila jsem mu tento dáreček https://www.thechi­llidoctor.cz/chi­lli-balicek-zhava-laska-e284.htm

před 1150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Česnek miluju. Kdybych mohla, dávám si do všeho :D Jinak ale třeba chilli ráda nemám :D To zase miluje chlap :D Taky ho dává do všeho :D

před 1195 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Jo? No to je zajímavý :D No a jaké chilli má chlap rád?

před 1150 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Jojo, přesně tohle znám :D Taky to tak mám. Já jsem ale chlapovi k vánocům koupila sadu https://www.thechi­llidoctor.cz/dar­kova-sada-chilli-koreni-e208.htm. Tak zase může začít nanovo :D

před 1191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Taky mám doma chlapa, co muluje chilli. Taky jsem mu sadu koupila k vánocům :)

před 1191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mosoji, já rovněž česnek nemohu kvůli žlučníku. Na posílení imunity jsem začala brát kapsle elixíru věčného mládí – Houbové quarteto, které obsahuje výtažky z lesklokorky (ganodermy lucidum), korálovce, hnojníku a shii-také.

před 5003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Neznám a vyzkouším. Ono mně stejně nic jiného nezbývá. Děkuji.

před 5002 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek