jendahun

Máte rádi bukvice?

Letos se urodilo i dost bukvic.Zná to vůbec ještě někdo z mladých?Sedím na pařezu a louskám bukvice a mlaskám jak divočák.Nesmí se jich jíst moc.Prý to může být i nezdravé.Ale dobré to jeeee.
Doplňuji:
Jasně že jsem zvíře.Manželka mi říká zvěržaku.Trénuji na dobu,kdy pocítíme následky Kalouskovi ekonomické revoluce všichni.Je to jak oříšky.Musí se ukousnout ten tupý trojhranný konec a pak jde jádro krásně vyloupnout.Lidi nevíte co je dobré…

Nejlepší odpověď
tom004

Zvíře,nezvíře,ale jsou k jídlu.Jako děti jsme je jedli,a nejen bukvice,bez jakýchkoliv následků.Občas je ochutnám i dnes,ale už jen ze zvědavosti,ale chutnají mi.

Další odpovědi
iceT

Jejda,bukvice jsem jedla naposled jako děcko-rostly u nás před školou a chutnaly skoro jak nějaké oříšky.Ale konec jsem neukusovala,dycky jsem ho rozlouskla nehtem.:-)

Drap

Zkoušel jsem je už několikrát, letos ještě ne. Za války se pražily a dělalo se z nich cosi, co připomínalo kávu.To si ale nepamatuju.

Terryle

Mě to naučila o rok starší sestřenka, co měla průpravu z lesnickýho kroužku – ta věděla, co kde v lese sežrat… :o) Bohužel jsme ale vždycky vyrazily v nějakou blbou dobu a byly už vyschlé a hnusné. Ale těch pár, co se náhodou dalo pozřít, nebyly vůbec špatný… :)

hanny 2

Nejsi ty nějaké zvíře?To by mě v životě nenapadlo jíst!Ale zrovna dnes jsem se bavila s neteří o tom,že zvířátka budou mít v zimě potravy dost díky tomu,že se urodilo hodně bukvic/její přítel je myslivec – nimrod,proto to ví/.

mosoj

Já než se na ně dostanu, tak mně je zvěř sežere, ale já jí to přeju !

venkovan

Aby nebyly dobré, když jsou blízkými příbuznými jedlých kaštanů.
Co jsme se jako děti z nich nadělaly nádrdelníků, náramků a dalších výtvorů.
Dneska mlaďoši si pod výrazem „bukvice“ představí tak nějakou ježibabu z PC hry.

Kukucz

Nemám nic proti homosexuálům.

arygnoc

ne, co jsem prase?

i když – když mám rád kukuřici – … no kdo ví, jsem/nejsem prase (ne jako vychováním, ale jako konzument)…