monica.k

Máte raději Santu Clause nebo „Ježíška“

Máte raději Santu Clause nebo „Ježíška“? Pokud máte děti kdo u vás „nosí dárky“? (myšleno tak, na co věří malé děti že nosí dárky)

Doplňuji:
Mám známou která vše slaví jako v Americe (pochází od tud její manžel) slaví 25.prosince.
Ovšem mmůj názor je, že je to naprosto ujetý v české republice.

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakeho-posla-vanoc-mate-nejradeji-jeziska-dedu-mraze-nebo-santa-clause
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=santa%20claus

Další odpovědi
quentos

Proč dávat Ježíška do uvozovek a Santu ne?
Kdysi jsem to viděl výstižně napsané: „U nás nosí dárky Ježíšek, Santa ať jde do p.....e.“

anonym

Nechci ti napsat sprostý slovo,napíšu jen ty správný,jdi do ř…i s nějakým santou,jsme přece češi'''

cochee

Já už nemám rád ani Ježíška, protože jsem antiteista. Nikdy by mě ale nenapadlo ho dávat do roviny s uprděným starým dědkem, reklamním to produktem fy The Coca-Cola Company! (ono to tak úplně není, ale musím ho poplivat 😛) Mimochodem Claus je vlastně zkrácenina z Niclaus/Nicholas, tedy Mikuláš a je to tedy správně ekvivalent našeho Mikuláše ze 6. 12., ne Jéžicha.

Nevíteto?

Jsem zvyklá na Ježíška, takže jeho. 🙂 Pokud je někdo odjinud tak chápu, že to bude slavit jinak i když je včr.

bolak

Záleží na tom kterej víc donese.

marci1

Myslím, že není co řešit. Ježíšek „drtí“ Santu i Dědušku Maroze ! 🙂
http://psycho­logie.cz/jezi­sek-vyhral/

marci1

Dárky, co to je, jen věci, věci ( no tak nějaká maličkost potěší, hlavně mě potěší někomu dárek dát ). Sejdeme se, pokecáme, zasmějeme se a uvědomíme si, co je to rodina a přátelé. Ať žije Ježíšek. 🙂:-)