Máte raději klasické tábory nebo skautské tábory?

Nejlepší odpověď
anonym

Co to je „klasický tábor“??
😁
Já jezdil jen na ´skautské´ – akorát se jim tak tenkrát (za komunistů) nesmělo říkat.
😉

Další odpovědi
kapka

Co je klasicky tábor? Takový, co najdu na netu a sejdou se tam úplně cizí děti? Pod pojmem skautský si představím tábor, kde se všichni znají, protože se spolu cely rok setkávali a jezdili na výpravy. Ja jezdila na ty, kde jsem nikoho neznala, max. jednoho dítě a odjezd na takový tábor byl pro mě velký stres, ale na táboře se mi pak nakonec líbilo, kamaradky jsem si našla. Dcera jezdila jen na skautské a strašně se vždy těšila, stres z neznámých lidi nezažila.
Jeste to může být myšleno tak, že na klasickém táboře mají děti větší pohodlí a na skautském méně, ale o to víc se tam naučí? Musí si treba umet vyrobit postel z prutů a tak. U skautského tábora bych řekla, ze jsou pro dítě i rodiče náročnější přípravy. My jsme jako rodiče jezdili stavět před táborem tee-pee apod. Bylo to časově náročné, ale aspon jsme se tam sešli a byla i zábava.
Nevim, který je lepší typ tábora, záleží spis na programu a lidech. Když někdo chce jet na koňský nebo anglicky tábor, tak mu nebudu asi cpát skautský, no.
Horsi je, když tam deti třeba dostávají málo najíst a jsou fakt hladové, to zažila jedna moje kamarádka, která na takovém táboře byla jako zdravotnice.

Drap

Nevím, co považuješ za klasické tábory, ale takto to dělit nejde. Můžeš tábory ale rozdělit na dobré a špatné. Viděl jsem dobré i špatné tábory i různých zaměření. Stejně tak je celá řada skautských táborů špatných a dobrých.

Mirdas

Vždy spíše záleží na schopnosti vedoucích.
Takže zda si máte vybrat, poptejte se jak jsou jejich tábory organizovány, co se tam dělá, v jakých podmínkách a tak dále.

Kura

Na pionýrský.
Rozhodně !