Andělé

Máte prosím někdo zkušenosti s meruňkovým panenským olejem lisovaným za studena a hl.s jeho dávkováním?

Na netu jsem četla,že je to novinka mezi panenskými oleji a patří mezi nejluxusnější kosmetické oleje. Velmi mě zaujalo jeho využití: mimo jiné působí proti rakovině, čistí ledviny a močové cesty, zlepšuje vidění, posiluje imunitu, podporuje tvorbu červených krvinek atd. a v kosmetice je prý vynikající na hladkou pleť. (to jen pro info,kdyby to někoho zajímalo:).
Prosím, nemáte někdo zkušenosti s dávkováním, na netu se všude rozchází, buď doporučují jednu lžíci na lačno ráno:
http://slecna­.info/blogy/me­runkovy-olej-zazrak-prirody-pro-plet-i-vlasy/

Někde jednu čajovou lžičku denně na lačno a nepřekračovat dávkování: http://fresh.i­prima.cz/jak-na-to/merunkovy-olej-dokaze-bojovat-proti-rakovine

Či jednu čajovou lžičku ráno a večer: http://www.zdrave-oleje.cz/94-merunkovy-olej-250ml-solio.html

A zde zase jen půl čajové lžičky před jídlem: http://www.ma­rianne.cz/kra­sa-a-zdravi/zdravi/ta­jemstvi-merunkoveho-oleje

No tak nevím teda…
…leda,že bych se řídila tím, co bude napsané ve zdravé výživě…
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Agneta

Je to tam (až moc) hezky napsasáno, ale nevěř tomu, protože s tím ještě nikdo nemá zkušenosti. Nekupuj to, počkej ještě…může to být jako s Aloe vera a olivovým olejem.
Tedy jestli víš, co myslíim :
🙂
Aloe nemá žádné ty zázračné účinky, jak se to před lety všude tvrdilo, a alternativní léčitelé od něho už dávno odstoupili.

A olivový olej není nijak lepší, než středoevropské oleje, je jen jiný(ve složení).
Proč ho teď všude tolik je? Jde o EU-kampaň pro podporu „jižního hospodářství“

  • nyní ve „fázi 2“- čili – asi před rokem a půl byl už zase „zdražen“, tentokrát o skoro 50%-jinak bezdůvodně.

Je to jako při vstupu Turecka do EU jakožto „privilegovaného partnera“- a hned byly Smyrenské fíky zdraženy z 0,30€ na 1,99€ – a dodnes se pod 1,79€ nedají venku koupit.

A podobné je to s Argánovým olejem…

Nejlepší na pleť je nekouřit (u žen; muže ta zestárlá pleť naopak může dělat sexy)
🙂

Andělé

Angeta, děkuji Ti za zajímavou odpověď. O pleť mi ani tak nejde (ani nekouřím:)), spíš to vnitřní užití mě zaujalo. Přiznám se, že dosud jsem měla oleje lisované za studena jako za skvost, je to pro mne překvapení.
Dnes mi ho slečna ve zdravé výživě chválila, ale máš pravdu,že je to teprve novinka na trhu a zkušenosti asi bude mít málokdo. Ani dávkování není na výrobku napsané, ale většinou se dává lžička jako u pupalkového oleje, tak asi bych volila také tu lžičku.
No ale každopádně děkuji za odpověď, popřemýšlím…:))