kyklopfalo

Máte prosím někdo dobrý recept na naložení cca 5kg vepřového na vyuzení?A jak na špek.Díky Olaf

Nejlepší odpověď
dudu

Zkuste se mrknout na následující adresu:
http://ekuchar­ka.net/naloze­ni-a-uzeni-veproveho-masa/
Nějaký čas už používáme tzv. vodní udírnu. Její velká výhoda spočívá v tom, že pod udícím se masem je umístěna nádoba s vřící vodou. Maso se zpočátku spíše povaří a navíc tuk nekape do ohně a nevznikají karcinogenní látky. Uzené je krásně šťavnaté, no prostě mňamka. Je celkem jedno jde-li o maso, či o špek, jen při naložení pozor na kosti, ty rychleji podléhají zkáze.