KristýnaN

Máte prosím nějaký tip na přírodní zesvětlení vlasů? :)

Jsem špinavá blondýnka a chtěla bych si vlasy přírodní cestou zesvětlit. Četla jsem,že je na to dobrý citron a sůl. Citron bych riskla,ale se solí si nejsem jistá :) Prosím poraďte ;) Děkuji

Nejlepší odpověď
Damiana

Znám zaručený trik, ale musíš počkat na léto. S tím citronem je to pravda, ale ne se solí, ale s vodkou! Panák vodky se smíchá se stejným dílem citronové šťávy (musí to být skutečný citron, ne náhrada), protřepeš a naliješ do rozprašovače. Přestříkáš vlasy a o ostatní se postará teplo a sluníčko. Vlasy se přírodně „vyšisují“ a jsou to hezké rovnoměrné odlesky, ne jako pruhovaný melír. Tohle vypadá přirozeně a skutečně to funguje. (Aby se vlasy příliš nevysušily, stačí pak po umytí aplikovat masku.)

Další odpovědi
anonym

Nejpřírodnější zesvětlovač je sluníčko. Jenže i to vlasy poškozuje. Takže jedině Hanulkou zmíněný odvar heřmánku.
Dříve se vlasy oplachovaly slabým octovým roztokem, nebo vodou s citronovou šťávou, ale to nebylo kvůli zesvětlení, nýbrž kvůli poddajnosti vlasů a jejich snadnějšímu rozčesávání. Taky si pamatuji, že moje maminka měla i pivní období a období oplachů vlasů dešťovou vodou. Já na jejích vlasech žádný rozdíl nezpozorovala. Jenom mi nešlo do hlavy, proč to vlastně dělá. S tou solí nevím, zdá se mi to nesmysl.

hanulka11

také jsem si dělala přelivy za mlada …odvarem heřmánku, pak jsem začala kupovat šampon palette color zesvětlovač to se začal vyrábět ..to už ale přírodní nebylo ,ale mělo větší účinek