Máte problémy,při mrazech,se stahováním oken v autě?

Máte nějaký fígl,jak tomu zabránit,aby šla okna bez problému stáhnout a naopak ?
Doplňuji:
Drape,vlažná voda a mráz? To si snad ještě pohorším,nemyslíš ?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Geniální nápad nechávat rozmrazovač v autě je neocenitelný. Mnozí se rádi přiučí.

Další odpovědi
badisko

tady tak casto nemrzne ..a kdyz jo tak nemam zapotrebi stahovat okenka…

mosoj

Nemám žádné problémy, dokonce ani s AKU starou 8 let..

Namazat kraje glycerinem ( koupíš v lékárně).
Doplňuji:
To s tou teplou vodou, to je snad schválnost !!
Jinak existuje rozmrazovač ( na př. Glykosol). Mám ho v autě s mechanickým rozprašovačem. co potřebuji uvolnit na to stříknu ( všetně namrzlých skel) chvilku počkám a jedu.

tom004

Dobré ráno. Nemám. Stačí namazat gumy ,nejen kolem oken, ale i dveří glycerinem. Koupit se dá v každé drogerii. Takto ošetřuji všechny gumové díly kolem oken a dveří jednou za týden celou zimu. Jinak 1× za měsíc. Guma tolik „nestárne“ a dveře se dají otevřít i při hodně nízkých teplotách.

Drap

Auto stojí trvale venku, takže občas s tím problémy mám. Nijak zvlášť to neřeším. Pokud je moc velká námraza, a nemohu se ani dostat dovnitř, poleju to před jízdopu vlažnou vodou. Po čase se to ohřeje a je po problému.

honza19hk

proč stahovat okýnka ještě než nastartuju ?nejdřív nastartuju tatru a pak tedy stáhnu okýnko.navíc pokud chci vyvětrat radši používám výlez na střeše. Pokud nejdou otevřít dveře zapnu zvenku naftový topení.Do té doby než se to venvnitř ohřeje a jdou otevřít dveře.Po nastartovánía zahřáátzí motoru se zapnu normální topení.

Horší je když nejde ta tatra nastartovat, zrovna včera jsem ji musel roztahovat druhou tatrou. Ještě že jich mám tolik:-)
problém je,že tatru neroztlačíš tak jako osobák.

Jakub Tlapal

V zimě je to normální. Zamrzne kolem okna voda a pak okénko nejde stáhnout. Jedině musíš parkovat v garáži, abys neměl auto do rána zamrzlý. Já bych todle teda vůbec neřešil. Já měl problém se stahováním okénka i v létě. Bylo to v pohodě, dokud nezačalo pršet a mě nešlo okénko zatáhnout 😁 . Musel jsem si hned objednat nové kartáčové DC motory Bühler a jakmile přišly, tak jsem je pro jistotu vyměnil u všech stahovaček.