Avatar uživatele
jendahun

Máte představu v jakém stavu je dnes naše zdravotnictví?

Tak jsem byl dnes na té zdrav.prohlídce 50+…Odebraly mi krev(dvakrát,jednou jsem poněkud pěnil),změřily tlak,udělaly EKG,nebo co to bylo(elektrody na těle),prohmataly břicho..a bylo dokonáno.Pak jsem dostal jednu půlhodinovou instruktáž od sestry a půlhodinovou od doktorky ve smyslu,že nemám věřit všemu,co reklamují v televizi,že mám nárok bezplatně jen na tady toto,ostatní důkladnější vyšetření pojišťovna prý nehradí.Byl mi přečten ceník služeb: odborné vyšetření komplet státní..od 4000kč,odbor.vy­šetř.na soukromé klinice: od 5000kč.Kontrola moči se nekonala,kontrola na krev ve stolici se nekonala – byl jsem před třemi lety na kolonoskopii tak je všechno v pořádku.Prý paní doktor kontaktovala VZP v Praze,ale tam potvrdili že ostatní si hradí pacient sám.Po šedesátce prý není už nárok na žádnou prevenci.Byl jsem vyzván(důrazně),a­bych přestal kouřit,protože od toho se odvíjí všechny další nemoci,od kuřích ok až po zánět vaječníků u chlapa.Mám prý být rád,že máme aspoň takovou lékařskou péči,jinde prý je to horší.Tak jsem se zeptal,jestli mám být šťastný,že umřu zdravý v Česku a ne na sračku v Africe.Pochy­buji,že naši vojáci v Afghánistánu jsou na tom hůř s ošetřením,než my tady doma.Takže pánové,nevěřte všemu co nám servírují v TV,jak je VZP a jiné pojišťovny vstřícná pacientům,jak zdraví nás všech leží na jejich bedrech,že důraznou prevencí lze v této zemi předejít závažným onemocněním v budoucnosti­.Pacient po šedesátce je na odpis.Ztráta času,člověk nachytá bacily v čekárně od nemocných a prakticky ztrácí čas(toho mám naštěstí dost-tedy doufám).Takže shrnuto: nemám rád mastičkáře a lidové léčitele,ale budu se muset vrátit k lidovému léčitelství a s případným zdravotním problémem se obrátit na šamany.
Pro puntičkáře intelektuály typu DrAxl – otázka tedy zní: kam až jsme to došli s naším zdravotnictvím,není to návrat do středověku,není dnes zdraví dobrý byznys?
Doplňuji:
Ještě doplním: otec mi umřel na rakovinu tlustého střeva a důchod neužil,matka má silnou cukrovku.Dělám v riziku,dřív jsem musel každý rok na preventivní prohlídku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, johana 56, hanny 2, Jikra před 4458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

No konečně někdo kdo potvrzuje moje slova a zkušenosti.
Operace mám pojištěny sponzorským darem.

A jak jsem psal, nedej pože aby jsi musel často do lékárny.

Nicméně najde se hodně lidí kteří to těm starším přejou. Prostě morálka v hajzlu.
Čas je ale největší spravedlnost ve vesmíru !!

Viděl jsem lékařskou zprávu své babičky ve které bylo zcela jasně napsáno " pro věk nevyšetřuji" !!!!!

Kolonoskopie jednou za pět let ať je nález jaký chce.
Na poslední kolonoskopii mně odstraňovali polypy. Jsou dvojího druhu. Jedny jsou pouze polypy a z jedněch se postupem času vytvoří nádor. Naposled jsem měl ten nebezpečný.
Přesto mám nárok na kontrolu až za pět let !!
Podle známého doktora je to v tomto případě moc dlouhá doba. Ideální je tak 2 – 3 roky.
Mám prý simulovat krvácení nebo si to zaplatit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

„zánět vaječníků u chlapa“? No to mě podržte, o tom jsem v životě neslyšel :{D> kde je na svém těle najdu? V mých osmadvaceti je načase, abych pomalu začal s lokalizací svého údajného orgánu, o němž jsem dosud neměl ani tušení :{))>

Kam jsme to došli? Na to je jednoduchá odpověď: do řiti. Respektive tam jsme už delší dobu, takže přesněji: hlouběji do řiti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Asi si musíme všichni zvyknout na to, ře pokud je ti 50+ a dojdeš k lékaři víceméně sám, tak je všechno nadstandart. Bůď zaplatíš, a nebo to už nějak dožij.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zl@tk@

Tak na to bych měla jen jednu radu: Změnit lékaře a možná taky pojišťovnu. Já osobně jsem se nesetkala u Vojenské poj., že by nepropla tili nějaké vyšetření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Johny_r

Naše zdravotnictví je ve stavu nedobrém. Na druhou stranu, lékaři odvádějí za legrační peníze skvělou práci při pracovní době, kterou by nikdo z nás nechtěl mít. Naše nemocnice (přinejmenším ty lepší, ale dnes máte právo si vybrat) jsou vybaveny na světové úrovni, mnohdy zařízeními, které nemají ani v okolních státech. Nechme stranou, že za ně leckdy zaplatili nemálo navíc a panu řediteli vklouzla obálečka do kapsy. To je jiná otázka.
Pokud si najdete obvoďáka, který je co k čemu, tak Vám udělá všechna smysluplná vyšetření a vždy najde způsob, jak to pojišťovně naúčtovat.
Pokud kouříte, tak bych Vám okamžitě zvýšil pojistné tak na pětinásobek (minimálně). Ano, kouření může skutečně za kde co a to, a za co nemůže, to zhoršuje. Buďte rád, že vám pojišťovna platí při vašem kouření aspoň něco.
A co se týče konkrétně okultního krvácení do stolice, tak test stojí asi 80 Kč. To se dá zvládnout i bez pojišťovny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Člověk 50+ je všem na obtíž, systému, společnosti, zaměstnavateli (jsem VŠ bez práce) a někdy rodině. Neperspektívní, nepotřebny, zbytečný.
OÚNZ – pamatujete ? Odevzdej úplatky nebo zemřeš ! Potvrdila až praxe. Kapitalistická.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek