jendahun

Máte představu v jakém stavu je dnes naše zdravotnictví?

Tak jsem byl dnes na té zdrav.prohlídce 50+…Odebraly mi krev(dvakrát,jednou jsem poněkud pěnil),změřily tlak,udělaly EKG,nebo co to bylo(elektrody na těle),prohmataly břicho..a bylo dokonáno.Pak jsem dostal jednu půlhodinovou instruktáž od sestry a půlhodinovou od doktorky ve smyslu,že nemám věřit všemu,co reklamují v televizi,že mám nárok bezplatně jen na tady toto,ostatní důkladnější vyšetření pojišťovna prý nehradí.Byl mi přečten ceník služeb: odborné vyšetření komplet státní..od 4000kč,odbor.vy­šetř.na soukromé klinice: od 5000kč.Kontrola moči se nekonala,kontrola na krev ve stolici se nekonala – byl jsem před třemi lety na kolonoskopii tak je všechno v pořádku.Prý paní doktor kontaktovala VZP v Praze,ale tam potvrdili že ostatní si hradí pacient sám.Po šedesátce prý není už nárok na žádnou prevenci.Byl jsem vyzván(důrazně),a­bych přestal kouřit,protože od toho se odvíjí všechny další nemoci,od kuřích ok až po zánět vaječníků u chlapa.Mám prý být rád,že máme aspoň takovou lékařskou péči,jinde prý je to horší.Tak jsem se zeptal,jestli mám být šťastný,že umřu zdravý v Česku a ne na sračku v Africe.Pochy­buji,že naši vojáci v Afghánistánu jsou na tom hůř s ošetřením,než my tady doma.Takže pánové,nevěřte všemu co nám servírují v TV,jak je VZP a jiné pojišťovny vstřícná pacientům,jak zdraví nás všech leží na jejich bedrech,že důraznou prevencí lze v této zemi předejít závažným onemocněním v budoucnosti­.Pacient po šedesátce je na odpis.Ztráta času,člověk nachytá bacily v čekárně od nemocných a prakticky ztrácí čas(toho mám naštěstí dost-tedy doufám).Takže shrnuto: nemám rád mastičkáře a lidové léčitele,ale budu se muset vrátit k lidovému léčitelství a s případným zdravotním problémem se obrátit na šamany.
Pro puntičkáře intelektuály typu DrAxl – otázka tedy zní: kam až jsme to došli s naším zdravotnictvím,není to návrat do středověku,není dnes zdraví dobrý byznys?
Doplňuji:
Ještě doplním: otec mi umřel na rakovinu tlustého střeva a důchod neužil,matka má silnou cukrovku.Dělám v riziku,dřív jsem musel každý rok na preventivní prohlídku.

Nejlepší odpověď
mosoj

No konečně někdo kdo potvrzuje moje slova a zkušenosti.
Operace mám pojištěny sponzorským darem.

A jak jsem psal, nedej pože aby jsi musel často do lékárny.

Nicméně najde se hodně lidí kteří to těm starším přejou. Prostě morálka v hajzlu.
Čas je ale největší spravedlnost ve vesmíru !!

Viděl jsem lékařskou zprávu své babičky ve které bylo zcela jasně napsáno " pro věk nevyšetřuji" !!!!!

Kolonoskopie jednou za pět let ať je nález jaký chce.
Na poslední kolonoskopii mně odstraňovali polypy. Jsou dvojího druhu. Jedny jsou pouze polypy a z jedněch se postupem času vytvoří nádor. Naposled jsem měl ten nebezpečný.
Přesto mám nárok na kontrolu až za pět let !!
Podle známého doktora je to v tomto případě moc dlouhá doba. Ideální je tak 2 – 3 roky.
Mám prý simulovat krvácení nebo si to zaplatit.

Další odpovědi
quentos

„zánět vaječníků u chlapa“? No to mě podržte, o tom jsem v životě neslyšel :{D> kde je na svém těle najdu? V mých osmadvaceti je načase, abych pomalu začal s lokalizací svého údajného orgánu, o němž jsem dosud neměl ani tušení :{))>

Kam jsme to došli? Na to je jednoduchá odpověď: do řiti. Respektive tam jsme už delší dobu, takže přesněji: hlouběji do řiti.

Drap

Asi si musíme všichni zvyknout na to, ře pokud je ti 50+ a dojdeš k lékaři víceméně sám, tak je všechno nadstandart. Bůď zaplatíš, a nebo to už nějak dožij.

zl@tk@

Tak na to bych měla jen jednu radu: Změnit lékaře a možná taky pojišťovnu. Já osobně jsem se nesetkala u Vojenské poj., že by nepropla tili nějaké vyšetření.

Johny_r

Naše zdravotnictví je ve stavu nedobrém. Na druhou stranu, lékaři odvádějí za legrační peníze skvělou práci při pracovní době, kterou by nikdo z nás nechtěl mít. Naše nemocnice (přinejmenším ty lepší, ale dnes máte právo si vybrat) jsou vybaveny na světové úrovni, mnohdy zařízeními, které nemají ani v okolních státech. Nechme stranou, že za ně leckdy zaplatili nemálo navíc a panu řediteli vklouzla obálečka do kapsy. To je jiná otázka.
Pokud si najdete obvoďáka, který je co k čemu, tak Vám udělá všechna smysluplná vyšetření a vždy najde způsob, jak to pojišťovně naúčtovat.
Pokud kouříte, tak bych Vám okamžitě zvýšil pojistné tak na pětinásobek (minimálně). Ano, kouření může skutečně za kde co a to, a za co nemůže, to zhoršuje. Buďte rád, že vám pojišťovna platí při vašem kouření aspoň něco.
A co se týče konkrétně okultního krvácení do stolice, tak test stojí asi 80 Kč. To se dá zvládnout i bez pojišťovny.

lexx

Člověk 50+ je všem na obtíž, systému, společnosti, zaměstnavateli (jsem VŠ bez práce) a někdy rodině. Neperspektívní, nepotřebny, zbytečný.
OÚNZ – pamatujete ? Odevzdej úplatky nebo zemřeš ! Potvrdila až praxe. Kapitalistická.