alexandra

Máte pomalý hrnec?

Už rok si chci koupit pomalý hrnec,vím přibližně co to je,ale nemáte s ním někdo osobní zkušenost?Chci si ušetřit hlavně čas,protože mívám často noční a dlouho spím, a než se dostanu k vaření,tak je večer.Tak bych to tam ráno šoupla a v poledne měla jídlo.Ale mám strach,že se zklamu.
Doplňuji:
Pro Miroslava: Jídlo potřebuji v poledne pro své dva hladové chlapy.Já bych spala pořád,ani bych vařit nemusela.

Nejlepší odpověď
ReHu

Mám. Jsem spokojená. Je to krásné vařeníčko.
Ráno (nebo odpolko či večer to tam šoupnu) a po cca 8 hodinách je papu.
Koupila jsem ten větší, má funkci udržování teploty.
Jídlo se nepřipéká, dělá se v keramické vložce. Tu lze vyjmout a umýt.

Další odpovědi
Miroslavst

Já to taky neslyšel.
Ale proč potřebuješ v poledne jídlo, když dlouho spíš a čas máš až večer?
Tak to hoď v hrnci na radiátor a tam to do večera taky dojde :D

quentos

nemám pomalý hrnec, zato mám rychlý nádobíčko :{DD>

Elk

Přiznám se bez mučení, že jsem výraz : pomalý hrnec ještě neslyšel, i když občas vařím a rád.

BEAES

nemám, mám rychlý tlakáč, ale našla jsem o něm nějaké čtení, třeba tam něco vyčtete…

Zdroj: http://zdrave-souteze-a-novinky.zdrave­.cz/nastroje/po­radna/14960/

venkovan

Máme jich doma několik. K některým ale rychle utíkáme, jindy u nic zas jsme strašně dlouho.
Ale pokud jde o ten hrnec co není napevno přišroubován na podlahu a k němu zapojeny hadičky a roury, ale co se dává na nějaký stůl či desku kuchyňské linky, z něj koukající provázek strká do několika direk ve zdi, tak ten doma máme taky.
Já ho obsluhuji pouze od chvíle kdy je již oficiálně ten provázek ze zdi vytažen, z toho hrnce mám dovoleno si něco naložit na talíř a potom ale bez mlaskání sníst. Bez mlaskání je to ale obtížné, protože třeba hovězí maso je šťavnaté a měkké, že se pomalu rozpadá po vláknech. I fakt, že se vaří déle, ale za nižší teploty je na kvalitě jídla znát.
Podle potřeby se vaří víc pomalu (6 hodin) míň pomalu 4 hodiny, vše co je třeba například na guláš se tam najednou nasype, zavře, nastaví program, zapne a jde se třeba do baru, na zahrádku, do postele apod.
Jestli máš doma místo v kuchyňské lince, či v jiné skříni, a nerada skáčeš okolo plotny, tak koupí neprohloupíš. Jen se mne neptej na značku našeho hrnce – mne zajímá jen obsah. Nicméně zřejmě bude z těch dražších, odvykli jsme si kupovat levné zboží, protože zas tak moc bohatí nejsme. Raději se chvíli šetří, aby se mohlo koupit kvalitnější zboží.

anonym

Uz jsem o nem psala.NEMA CHYBU,SLOZITY RECEPT NA PLNO MISEK A KASTROLKU SE VEJDE DO JEDNOHO POMALEHO,SETRI CAS I ENERGII-JE TO PRO MNE CISLO 1.Mas-li chut,tak ji neztracej a kup.A na P.C.najdes plno receptu a chvaly na tento hrnec.

GM

O pomalém hrnci slyším poprvé, taky by se mi líbilo ráno po noční dát do hrnce suroviny a jít spát. Kde se kupuje, kolik stojí a kolik žere elektriky, je hodně náročný?

alexandra

http://www.hshop­.cz/hrnec-pomaly-bionaire-5-7-l-rival.htm

Tento hrnec je asi nejlepší.Tento typ je i menším provedení.Elektriku žere asi stejně,jako by jste to vařila normálně,ale šetší hlavně Váš čas,můžete odejít pryč,nebo klidně spát.

anonym

Mam 6litrovy,kupuje se v obchodech napr;elektra ci ve velkoobchodech.Ja ho koupila za facku v U.K,nevim kolik stoji u nas,spori cas-za 8hodin pomaleho vareni mi veme 800Watu,spori praci od hromady nadobi,vody.Ne­pripaluje se,nemicha se,je to varene ve vlastnim obsahu potravin-tudiz zdravejsi,vona­vejsi,pokrm se moc malo soli,korenit kolik chcete a hlavne dobre spat s pocitem,ze je rano a den jen pro Vas.Je to pro moderni zenu cislo1.Vyhledejte si na netu,chvaly a receptu je tam dost.