Avatar uživatele
annas

Máte podobné zkušenosti?

Oschar Wilde napsal: „Všechno, čím někdo vyniká, získává mu nepřítele. Člověk musí být zcela průměrný, pak je oblíben.“

Jde jen o frázi či skutečnost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, anonym, Jahoda, anonym, BEAES, SinceX, kvikal, vagra, anonym před 4990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Přátelé, to vše je jen a jen o závisti,vždy jsem se v životě učil nikomu nezávidět a věřte moc mi to pomáhá,je mi úplně jedno jestli je ten lepší nebo má něčeho víc,nebo ten který má méně nebo umí míň,ale vždy jsem se snažil vyrovnat se těm lepším,šikovnějším a moudřejším,ale nezáviděl jsem jim,spíše jsem je obdivoval.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Je to bohužel standardní lidská vlastnost slabochů a lenochů, všechno označit a rozdělit do zprůměrovaných škatulek. Jakmile něco vybočuje a vyniká, je to nepohodlné a je třeba to zahlušit. Tato doktrína je obsažena i v učení materialistické ideologie Marxismu-Leninismu a do extrému ji dohnali sovětští soudruzi v porevolučních dobách. Dokonce si ji pro své účely upravili i nacisté Velkoněmecké říše ve jménu nadlidí.
Slavný slogan „držet hubu a krok a nevybočovat z řady“ asi platí v každé zemi i době. Bohužel i v každé komunitě a kolektivu.
Jak říká pivní klasik: „šmejdi jsou všude“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Jen omezení lidé by to někomu nepřáli. Bohužel to tak bývá. Ti co nepřejí, se mají ještě moc co učit, proto jsou asi na tomto světě. Člověk se musí stále zdokonalovat a být lepším…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SinceX

Podle mě je to zcela pravda, sám jsem to zažil a dále zažívám. Ale stejně si myslím, že nepřítel je stejně ten, který je a vždycky bude průměrný a závistivý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

asi to pravda bude, stačí drobnost kvůli které vás nemusí mít rádi nebo prostě jenom žárlí. Takhle smutně to na tom světě chodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrý den paní annas.Na tento velmi inteligentní výrok mohu říci jen jedno:JE TO PRAVDA.lIDSKÁ ZÁVIST NEZNÁ MEZÍ.Zdraví vás ZAJ-PO.

Zdroj: ZKUŠENOSTI A ZNALOSTI

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

,Uz na zakladnich skolach se u deti zacina projevovat,kdo vynika znalostmi byva obvykle za sprta,kdo je v zamestnani sikovny ,chce neco dokazat, byva lesticem klik,a prikladu je mnoho,byl to znalec tenhle chlapik i pro nas na techle strankach Jak je dulezite miti filipa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

..aneb nevybočovat z řady.Řekl bych tak na 75%,záleží hodně na aplikaci.Jiné to bude u velmi vzdělaného opraváře, ten se ztrhá a bude chválen,jiné např . v kanceláři,kde vzdělanější účetní to s těma průměr a podprůměr(leč sexy), nebude mít lehké a stejně nakonec odejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

V naší společnosti, myslím tím českou, to frází rozhodně není.
Souhlasím s něčí definicí:„Úspěch se v Čechách neodpouští.“
Jak je tomu v zahraničí,nemůžu posoudit,ale v zásadě, tomu asi nebude jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Přesně proto nemůže být nikdo za svého života veleben. „PROROCI A VYJÍMEČNÍ NA HRANICI!“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Nechci tu opakovat, co tu již bylo napsáno.
Jen že souhlasím a Oskarem 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek