hapiky

Máte pocit, že správně plníte své poslání, ke kterému jste byli předurčeni?

Pokud tedy vůbec věříte na poslání, nebo si myslíte, že poslání mají jen ti „vyvolení“?

Nejlepší odpověď
led

Predurčení? Kým?
Predurčenie životnej dráhy, poslanie, rodičmi, alebo spoločnosťou nemusí byť vždy splnené. Predurčenie veľakrát vychádza z pocitu rodičov na splnenie ich snov… veľakrát to vychádza z potrieb spoločnosti… ale jestvuje aj samotná vôľa človeka (predurčenca), ktorá dokáže zmeniť svoje „predurčené poslanie“, ale jestvuje aj tzv.vyššia moc, ktorú dotyčný nemôže ovplyvniť, zabrániť jej vplyvu (láska, zdravie, prírodné vplyvy, vojna…)
Najvyššie poslanie, ku ktorému sme predurčení, je „byť človekom v každej situácii“.

Další odpovědi
Smode

Ano. Sice je všechno úplně jinak než jsem si myslel že chci, ale i tak vím že se všechno mělo stát přesně tak jak se stalo a je v pořádku i jak to běží nyní…

ivzez

Neexistují žádní „Vyvolení“
a neexistují ani žádná poslání.

Pokud někdo v poslání věří,
potom tu jistě není od toho,
aby správnost plnění hodnotil
(posuzoval) on sám.

Drap

A ty máš jiný pocit?

Šidlo

fatalisti sú zlí ľudia…nie všetci, ale väčšina

vedecky dokázané

naplniť svoj potenciál k všeobecnému dobru nie je osud!

hapiky

Každý bezesporu nějakou roli plní, ať už významnou nebo vedlejší. Otázka je jen, zda je někým nebo něčím regulována či směrována, nebo je to jen čistě na jeho vůli. Zdá se, že je to v průměru 50na 50, ovšem někdy se rafička vychýlí hodně na jednu či druhou stranu(Johanka z Arku, Napoleon, Hitler, Stalin).

led

Zaujímavé, že ste vybrali osobnosti, ktoré verili vo svoju predurčenú výnimočnosť…
Na druhej strane tieto menované osobnosti práve pre svoje vnútorné vlastnosti boli predurčené, vybraté – vmanipulované do tohto výnimočného postavenia inými, skupinou ľudí, v boji o moc, o nadvládu nad národmi, v boji o zisk a moc (aj keď napríklad
Jana z Arku naivne verila v Božiu prozreteľnosť a pomoc Karola IX pri záchrane Francúzska pred Anglickom,
Napoleon v boji o nadvládu nad svetom
Hitler v boji proti „menejcenným národom“ o „životný priestor pre Arijskú krv“
Stalin vo víťazstvo rodnej strany nad svetovým kapitálom, nielen nenásilnou, mierovou cestou ale aj použitím „krvavých prostriedkov“)
Svojou osobnosťou to boli predstavitelia sociálnopolitických a ekonomických vzťahov svojej doby.