lukas.zmizik

mate pocit, ze platnost prenosne dopravni znacky (napr. omezeni rychlosti) konci…

take krizovatkou, nebo pouze prenosnou dopravni znackou – konec omezeni rychlosti – popr. konec vsech zakazu?
Doplňuji:
(doufam, ze si rozumime – „prenosna dopravni znacka“ – na cervenobilem sloupku)

napr. na dalnici to jde videt bezne – udrzba kosi travu, snizi rychlost na 60–80, ale zapomenou na znacku „konec omezeni rychlosti“ …co udelate, pojedete cely zbytek dalnice rychlosti 60(80)?

Nejlepší odpověď
anonym

Buď koncem omezení nebo první křižovatkou.

Další odpovědi
Ella

buď křižovatkou nebo koncem všech zákazů, popřípadě značkou „Obec“ prostě začátek obce, města… i tam když jedu a je omezení rychlosti, tak po této značce následuje občas znovu úprava rychlosti…
Doplňuji:
ano rozumíme si, co se myslí přenosnou dopravní značkou…
samozřejmě, že na dálnici, kde je omezení rychlosti kvůli sekání trávy u krajnice, tak potom, co přejedu zmíněný sekaný úsek a konec omezení rychlosti nebyl, tak pojedu jakoby tam byl, protože to je pouze zapomětlivost…

anonym

Ono je otázkou to, zda umístění přenosné dopr. značky je „přechodnou úpravou provozu“. Pokud ano, potom by omezení rychlosti nemohla rušit značka „Začátek obce“, protože tam jde o obecnou úpravu. Omezení rychlosti by potom rušila až následující křižovatka.