arygnoc

máte peniaze v banke? potrebujeme vôbec banky?

hodnota koruniek v banke išla dole, úroky nezaplatili ani infláciu, tie čo máte pod vankúšom, sú istota.
ako je možné, že toľko vytúžený dobrý kapitalizmus naše peniaze znehodnocuje, a zlý socializmus v bankách peniaze zhodnocoval (18% šporiaci úrok, kto si ešte pamätá?)
nebyť toho, že potrebujem účet na platby v podnikaní, tak účty v banke nemám – bránil som sa tomu 10 rokov a dnes na to doplácam.

teda:
budete mať účet v banke i napriek stratám, znehodnocovaniu vašich peňazí?
núti vás zamestnávateľ mať účet v banke?
uprednostňujete hotovostný styk?

kto okrem banky na tom zarába?

ako to, že banky ešte vôbec dokážu existovať?

Odpovědi
Hamon

Ano. Ano.
Ekonomika je trochu složitější, než aby se dala vysvětlit v jedné dopovědi. A ekonomika socialistického typu tím méně.