Mirdas

Máte osobní zkušenosti s pořekladem, že zda se stane něco špatného, může to být i pro něco dobré ?

S touto otázkou mne dostal vnuk, abych mu to vysvětlil
na nějakém příkladě a nic vhodného mne nenapadlo.
Máte něco vy ?

Nejlepší odpověď
anonym

Všechno špatné může být k něčemu dobré?
Zlomíš si nohu natřikrát, ležíš v nemocnici dost dlouho, tak se naučíš aspoň kreslit, nebo základy nějakého jazyka, třeba…

Další odpovědi
da ny

Rčení může platit i opačně ;)
Pokud si po něčem špatném (zlém) člověk neodnese šok a trauma, může se taková zkušenost stát poučením, inspirací, přestěhuje se – získá novou práci, přátele
Každý jedinec může stejně špatnou věc zpracovat jinak: jednoho poučí a posune dál, jiného může zlomit.
Dynamit: nedopatřením nejprve spoušť a binec v Nobelově domě a jaký to byl vynález !:) Sloužil k lámání skal a bohužel i jako zbraň…
Když přišly nesnáze či nemoc, poznala jsem pomoc a sílu přátelství.
Poprvé mi nemoc rozhodila/ulončila partnerský vztah (za moc nestál), odpadl stres a oboustranné trápení a nespokojenost. Přišel klid, svoboda a nový život.
Podruhé jsem poznala soudržnost a podporu rodiny…

http://www.kou­cpromlade.cz/vsechno-zle-je-k-necemu-dobre/
http://www.va­clavbastyr.cz/vsechno-zle-byva-k-necemu-dobre
nancovani.bydle­ni.cz/clanek/Vsechno-zle-je-k-necemu-dobre
http://www.bez­lepek.cz/2014/07/­vsechno-zle-bylo-k-necemu-dobre/

huxa

ponovotny-nevím, nevím, jak bys chtěl malému klukovi vysvětlovat pravdopodobnost rizika a jeho výpočet, abys nějak zdůvodnil, že když se rozbije, teoreticky se to musí projevit, přestože mu rodiče hned koupí další.

ponovotny

dobře ty ;). souhlasím, že tenhle jeden příklad by asi nestačil a bylo by navíc dobré vystihnout chvíli kdy by se dítěte přímo týkal nějaký pocit, že ho postihlo něco „zlého“ a ve chvíli kdyby byla zřejmá i „dobrá“ stránka věci, potom dítě na tuhle souvislost upozornit ;)

huxa

Ano, to by bylo určitě velmi dobré. Ovšem dalo by se použít i příklad z historie-jestliže by Hitler nepozabíjel miliony lidí, bylo by dnes lidí o trochu víc a tím pádem by se musely vykácet lesy, aby měli kde bývat 🙂

ponovotny

výborně ;) když to uvedeš do srozumitelnéno tvaru, místo Hitler tam napíšeš Němci a napíšeš to do odpovědí tak ti hned dám palec