Avatar uživatele
annas

Máte ohebný jazyk?

Vyzkoušejte si nejtěžší hlavolam na světě. Je to věta v jazyce Khosa používaném v jižní Africe a zní takto:

Iqaqa laziqikaqika kwaze kwaqhawaka a ughoqhoqha," což znamená, že „Skunk spadl dolů a zlomil si hrtan.“

Podařilo se? Není čeština přece jen lehčí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, Jahoda, lorja, vagra, pekynka, iceT, chudst, Drap, anonym, zjentek, gagaga před 5034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jejda ja to neumim ani precist natoz vyslovit!I kdyz cestina take ,jako ten povestny pstros jak sel s pstrosacaty,ze?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

S malými problémy,jsem to přečetl.
Čeština je přece jenom o něco málo lehčí.
Zajímavé by bylo vědět,kolik domorodců,kteří tento jazyk používají,/pokud znají písmo/by ji napsalo zpaměti a bez chyb.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

No můžu vám ANNAS říct že náš jazyk je lehčí ted jsem si ten váš hlavolám zkoušela přečíst a pěkně jsem se u něj zakoktala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Nechci se vytahovat, ale nezdá se mi to na první pohled až tak těžké. Jediné, že jsem si připadal jak žabák s tím samým q (kvé).
Co mi však přijde trošku těžší je od babičky slovenská.
Chodí pán po kostole pekně vyrukavičkovaný.
Už sa ty husiatka cez tu škriekopu preškobrtali.
No a v mládí jezdil s autobusem jeden řidič a jeho jméno bych s určitostí mít nechtěl: Jiří Rojar. No zkuste si to říct párkrát za sebou :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Jéjda. Tak kdyby jste mě viděli, tak se snad smíchy roztrháte 😁 Já jsem u toho kroutila hlavou do stran, koktala a stejně z toho nevím nic. Naše čeština je 100% lehčí. To snad nemusím ani zmiňovat 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek