annas

Máte ohebný jazyk?

Vyzkoušejte si nejtěžší hlavolam na světě. Je to věta v jazyce Khosa používaném v jižní Africe a zní takto:

Iqaqa laziqikaqika kwaze kwaqhawaka a ughoqhoqha," což znamená, že „Skunk spadl dolů a zlomil si hrtan.“

Podařilo se? Není čeština přece jen lehčí?

Nejlepší odpověď
anonym

Jejda ja to neumim ani precist natoz vyslovit!I kdyz cestina take ,jako ten povestny pstros jak sel s pstrosacaty,ze?

Další odpovědi
vagra

S malými problémy,jsem to přečetl.
Čeština je přece jenom o něco málo lehčí.
Zajímavé by bylo vědět,kolik domorodců,kteří tento jazyk používají,/pokud znají písmo/by ji napsalo zpaměti a bez chyb.

panenka

No můžu vám ANNAS říct že náš jazyk je lehčí ted jsem si ten váš hlavolám zkoušela přečíst a pěkně jsem se u něj zakoktala.

Miroslavst

Nechci se vytahovat, ale nezdá se mi to na první pohled až tak těžké. Jediné, že jsem si připadal jak žabák s tím samým q (kvé).
Co mi však přijde trošku těžší je od babičky slovenská.
Chodí pán po kostole pekně vyrukavičkovaný.
Už sa ty husiatka cez tu škriekopu preškobrtali.
No a v mládí jezdil s autobusem jeden řidič a jeho jméno bych s určitostí mít nechtěl: Jiří Rojar. No zkuste si to říct párkrát za sebou :D

Jahoda

Jéjda. Tak kdyby jste mě viděli, tak se snad smíchy roztrháte 😁 Já jsem u toho kroutila hlavou do stran, koktala a stejně z toho nevím nic. Naše čeština je 100% lehčí. To snad nemusím ani zmiňovat 🙂