WeeBear

Máte odzkoušený recept na perníčky(k 14-ti dennímu uležení)?

Prosím opravdu o odzkoušený recept, podle kterého pečete každoročně,.. Letos perníčky budu dělat poprvé, tak chci opravdu odzkoušený recept, koukala jsem již po netu, ale v diskuzích jedni chválili, druzí si stěžovali, že je těsto netvárné, mazlavé atp. i po uležení.

Pokud je něco, na co bych si měla dát případně pozor, tak mi to také prosím napište, nechci to pokazit.

Předem moc děkuji.
Doplňuji:
Ještě se optám, jsou opravdu k 14-dennímu uležení? Radši se ještě ptám. 🙂

Nejlepší odpověď
hanulka11

perníčky

30 dkg hladké mouky
15 dkg moučkového cukru -prosátého
3 lžíce medu
5 lžic rozpuštěné hery
1 vejce
trochu kakaa stačí 1 lžíce
citronová kůra /může být i sušená koupená/
1/2 sáčku prášku do perníku

1 vejce na potření hotových perníčků

zaděláš ze všech surovin na vále těsto pak vyválíš asi 1/2 cm silnou placku a vykrájíš tvary přeneseš je na plech vyložený pečícím papírem a necháš tak do druhého dne a druhý den si rozehřeješ troubu na 200st a upečeš – budou během chvíle – hlídej to .Až je vyndáš ještě horké je na plechu potři rozšlehaným vejcem . Pak vychladlé ozdob polevou z 1 bílku ušlehej sníh a přesyj do něj 12 dkg moučkového cukru a pěkně promíchej a dej do zbobícího sáčku a jemně je ozdob

ať se ti povedou
Doplňuji:
budou měkčí i dřív rozhodně ti ale vydrží , pokud je nesníte

Další odpovědi
Nik92

40 dkg hladké mouky, 20dkg cukru pudru, 2 vejce, 1 lžička jedlé sody, 10dkg másla(hery),2lžíce rumu,4lžíce medu,4lžičky skořice,4hřebíč­ky(rozdrcené). Uplácáš těsto až se nebude lepit(pokud lepí je dobré přidávat mouku), zabalíš těsto do igelitového pytlíku a dáš do chladu. Těsti si musí minimálně 12 hodin odpočinout. Tento recept mm od své babičky peču je každý rok a jsou výborné. Během 2–3 týdný změknou a jsou vynikající ;)