Ladič pian

Máte obavy z jídel s rostlinným olejem?

Zdánlivě nový poznatek, že rostlinné oleje škodí zdraví. Způsobuje demenci, cukrovku atd.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemám. Nedělám sis tím problémy. Pokud bych jedl pouze to co mi doporučují lékaři, tak bych se moc nenajedl. Na jeden neduh něco doporučí a na druhý to nesmím. U mne by zbylo velmi málo věcí, které bych vůbec mohl konzumovat.A bez jídla se to dlouho přežít nedá.

Další odpovědi
gecco

Škodí skoro cokoli, co člověk konzumuje…
Všimni si, že každý, ať jedl co jedl, časem zemřel…
A všimni si také, že ten, co nejedl nic, zemřel výrazně ´brzy´…
A ten, kdo se předpřiposr*l pře představě konzumace něčeho, co mu kdo nedoporučil, zemřel taky brzo – na infarkt či mrtvičku (stres)…
🙂
Mimochodem – i velmi zdravé ořechy obsahují spoustu rostlinného oleje…

da ny

Ne,
doma vařím opět spíše na sádle, másle, bez tuku..... Při dušení masa využiji jeho vlastní tuk.
Oleje používám menší nožství, na tepelnou úpravu jediný, tedy ten nejzdravější. Druhý zdravý (olivový) mi moc nechutná, jen občas ve studené kuchyni.
Smažím zdravě, na sádle.
Strach má zbytečně velké oči :D.
Strach ze zakoupené zeleniny, ovoce, masa, pečiva, mléka a mléčných výrobků nemáte?

Šidlo

zabudli to povedať Talianom, Grékom a Španielom.....a tak žijú najdlhšie v európe

ale vážne, jeden výskum (ani dva, ani tri) nie je ani fakt, ani slovo Božie.....

vy fakt beriete Blesk doslova?

marci1

Ne. Z tisku: „Rostlinné oleje prý způsobují na mozku plak.“ 🙂 Rostlinný i živočišný tuk používám velmi málo. Třeba kapustičky nebo ryby ale dělám na másle, které se dnes spíše doporučuje. Kdybychom se měli obávat všeho, o čem se píše, tak bychom nejedli už vůbec nic. Zdraví „škodí“ téměř vše.
Stačí jíst rozmanitě, všeho trochu, nepřejídat se. ☺

Jiří Bohumil

Aby, dle průzkumů, žil člověk zdravě, nesměl by dnes jíst skoro nic. A to by asi dlouho nevydržel. Takže se řídím- vše a všeho s mírou. I ty „blbé“ brambory jsou prý toxické. A přitom odstranily hladomor. Ale zase prý mají hodně vitamínu C. A kdo si umí představit naši stravu bez brambor? Já tedy ne.
A sádlo a máslo a mléko a maso -vše nezdravé a teď už i rostlinné tuky a oleje. Tak co si pak vybrat?
A dementní budeme asi za chvíli stejně všichni, ale ne ze stravy, ale zblbnem z těch průzkumů a z našich politiků a z toho, jak nás tihle všichni oblbují. 🙂

Ladič pian

da ny, mám strach. Nevycházím kvůli všem těmto potravinám z domu.

Ladič pian

strašidelné, už nevím co je pravda http://www.sta­lemladi.cz/nej­masovejsi-jed-repkovy-olej-ukroji-nam-10-let-ze-zivota/

Ladič pian

Mám tak pomalý počítač, že se mě podařilo ohodnotit Drapa a Gecca na jedno reloadnutí stránky. Takže jíst ořechy namazané vepřovým sádlem?

gecco

Lehce opražené – pro lepší stravitelnost…
😉
Tak nějak…