Máte někdy v sobě nepříčetnou zuřivost na tento systém v naší republice?

že by jste se nejraději stali „českým Breivikem“ a šli to vyčistit?
Doplňuji:
Chci říci,že já si velice vážím naší demokracie a svobody,vyznání víry ,volného pohybu atd.,vítám evropskou unii,jednotnou měnu.Ale nelíbí se mi, jak ji někteří zneužívají a nic se proti tomu nedělá!!!Lide jsou otravený a nadávaji,ale každy je v tý svý malý ulitě.Nejvíc mě sere ,jak tento systém jedna nemilosrdně s chudými lidmy, a jde na ruku jen „Kellnero-Bakalo-Janouškům“!!!!!!!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Ne.
Breivik je ´úchyl´, není psychicky normální – pokud se cítíš jako on, měl bys vyhledat pomoc psychologa a nebo rovnou psychiatra.
___
Pokud se ti systém v našem státě nelíbí, máš dvě zcela legální možnosti – odstěhovat se do jiného státu*) a nebo tento systém změnit.
___
*) já si – kupříkladu, velmi vážím svobody – možnosti volby; za ´dřívějšího´ režimu jsi musel ´držet hubu a krok´ – nemohl ses legálně ani vystěhovat ani vstoupit do politiky s cílem systém změnit

Další odpovědi
fcoop

Máš vážně dobrý vzor. Doufám,že máš nad postelí jeho obraz.
Co to je to „TO“?
Jestli si myslíš,že zavraždit 77 dětí něco vyřeší,vyhledej po­moc.

kablik

Souhlasím se všemi co ti odpověděli taktně, já to řeknu přímo, jseš magor, vyhledej urychleně chocholouška než se ti něco stane jako Brevikovi, případně se odstěhuj někam za polární kruh, tam můžeš střílet tuleně…

jpau

Naprosto jednoduše:
Pokud máš problém s tím jak to tady vypadá tak kandiduj a snaž se to změnit.

Pokud si myslíš že nemáš šanci, jsi liný to dělat apod. tak si nestěžuj (nechci se tě dotknout ale asi budeš ten případ).

Pokud zabiješ 60 < lidí tak tím problém pravděpodobně nevyřešíš (aby to mělo smysl tak by to muselo být cca 10 000 000).

Kelt

Jistě pomocí peněz nebo zastrašením pomocí síly zbraní bys dosáhnul toho, co bys chtěl. A co z toho? Myslíš že teroristé nebo atentátníci mohou změnit dění ve společnosti? Když ti vadí, co se děje, tak to zkus změnit. Můžeš kandidovat, oslovit poslance a vlivné lidi, jít promluvit do televize, rozhlasu, napsat do novin nebo na příslušné instutuce. Nebo založ vlastní stranu s vlastním programem.
A nebo jdi do lesa dělat poustevníka. Ten je mimo a ještě mu nosí jídlo.

huxa

A co děláš pro to ty? Jen sedíš a nadáváš a jsi v té své malé ulitě 🙂

led

Za všetkým dobrom i zlom hľadaj človeka.
Aj politický systém stvoril človek.
Protest proti systému vraždením nevinných, je zlý protest, bez ohľadu na toho, kto tak činí, proti komu tak činí a v mene akej myšlienky tak činí.
Politický terorizmus i Breivik je skôr symbol nesprávnej formy boja.
Doplňuji:
„Vezměte zaměstnance z Akademie věd dosaďte je do politických funkcí a bude nám fajn…“ (AndreiRanger)
veľmi vtipné…no má to háčik:
Ak je človek v jednom odbore vynikajúci, neznamená to, že v inom odbore bude tiež vynikajúci, veľakrát práve naopak. Vedec z AV je výborný vo svojej disciplíne, ale nemusí byť politik.
Práve v tom je chyba, že pri voľbách veľakrát „vytrhneme“ človeka z jeho prostredia, v ktorom vyniká a „presadíme“ do politickej záhradky, kde ho plevel hneď zakryje.
"Zda splundruji krásný les těžbou, vyhubím veškerou zvěř v něm, navezu tam odpadky a podobně, nemůže za to přece ten les! (Mirdas)

mandat

Ano.
Doplňuji:
Myslel jsem, že tím „to“ mysliš ustupování muslimům a Romům. Ale takto zní moje odpověď ne.

mosoj

Systém v republice je stejný jako téměř v celé Evropě, kapitalistický.
Máme co jsme chtěli.
Doplňuji:
Nemá to smysl. Odporuješ si. Jednou říkáš, že si systému vážíš a po druhé ti vadí. Všechno na co si stěžuješ je produktem společenského systému a patří k němu. To co chceš je využívat výhod kapitalismu ( žádné ale nevidím) a žít socialisticky.
Včera v pořadu paní Jílkové, kde měla právníky a exekutory, vyzněla drsnost kapitalismu v plné síle. Nic naplat zvolili jsme si to.

Mirdas

Na systém určitě ne.
Spíše na lidi, kteří té příležitosti zneužívají, přispůsobují si ho k obrazu svému a právě vše svádí na tuto uspořádání.

Příklad:

Zda splundruji krásný les těžbou, vyhubím veškerou zvěř v něm, navezu tam odpadky a podobně, nemůže za to přece ten les!

AndreiRanger

Systém sám osobě není zlý, ovšem jeho nastavení je pochybné stejně jako lidé co ho řídí.

Na druhou stranu, moudří a šlechetní lidé se sotva poženou do politiky protože nemají chorobnou touhu ovládat, ale poznávat.

Vezměte zaměstnance z Akademie věd dosaďte je do politických fcí a bude nám fajn…

Btw pokud chceš střílet, začni v parlamentu, zabíjením obyčejných lidí nic nezměníš…