ReHu

Máte někdo zkušenosti s uvedeným přípravekem? Protože mě na pohotovosti loni říkali, že jak se nakažené klíště zakousne,

je přenos jasný. Ať ho odstraním za minutu nebo druhý den.
Nebo to je zase pouze marketinkový tah na tahání peněz lidem z kapsy?

http://www.ju­wital.com/anti­sept/
Doplňuji:
Já si je vytahuji těmi kleštičkami, co se prodávají pro vytahovaní klíšťat ze zvířat. Jde to dobře. Ale na záda si nedosáhnu a byla jsem sama doma.

Nejlepší odpověď
mosoj

Všeobecně se má za to, že pro přenos infekce po přisátí je třeba určitá doba. Jak dlouhá přesně nikdo neřekne, ale je třeba několika hodin. Klíště se ale může prokousnout přímo do lymfatického systému. Jinak řečeno čím delší dobu je klíště přisáté tím větší pravděpodobnost přenosu je ( pokud je klíště infikované !). Také nikdo přesně nemůže vědět kdy se klíště uráčí vypustit infikovanou slinu. Vytáhnout klíště jde nejlépe krokodýlkem a dezinfekce může být jakýmkoliv desinfekčním prostředkem, třeba ajatin.

Další odpovědi
Miroslavst

K doplnění:
Víš jak prodávají to drbátko? Tak udělat takový dlouhý kleštičky.
A nebo mě napadlo, copak nebyl doma soused?

ReHu

Miroslavst – soused doma byl, ale ani jemu, ani jeho ženě se nepařilo vytáhnout. Asi mu má krev moooc chutnala nechtěl se … pustit.