Avatar uživatele
ReHu

Máte někdo zkušenosti s uvedeným přípravekem? Protože mě na pohotovosti loni říkali, že jak se nakažené klíště zakousne,

je přenos jasný. Ať ho odstraním za minutu nebo druhý den.
Nebo to je zase pouze marketinkový tah na tahání peněz lidem z kapsy?

http://www.ju­wital.com/anti­sept/
Doplňuji:
Já si je vytahuji těmi kleštičkami, co se prodávají pro vytahovaní klíšťat ze zvířat. Jde to dobře. Ale na záda si nedosáhnu a byla jsem sama doma.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, rynek878, Pirate_of_D1 před 5035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Všeobecně se má za to, že pro přenos infekce po přisátí je třeba určitá doba. Jak dlouhá přesně nikdo neřekne, ale je třeba několika hodin. Klíště se ale může prokousnout přímo do lymfatického systému. Jinak řečeno čím delší dobu je klíště přisáté tím větší pravděpodobnost přenosu je ( pokud je klíště infikované !). Také nikdo přesně nemůže vědět kdy se klíště uráčí vypustit infikovanou slinu. Vytáhnout klíště jde nejlépe krokodýlkem a dezinfekce může být jakýmkoliv desinfekčním prostředkem, třeba ajatin.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

K doplnění:
Víš jak prodávají to drbátko? Tak udělat takový dlouhý kleštičky.
A nebo mě napadlo, copak nebyl doma soused?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Miroslavst – soused doma byl, ale ani jemu, ani jeho ženě se nepařilo vytáhnout. Asi mu má krev moooc chutnala nechtěl se … pustit.

před 5035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek