Bronzový

Máte někdo zkušeností s trakcí po nálezu problému u kyčlí kojence?

Včera nám ortoped diagnostikoval u 4 měsíční dcery u levé kyčle (pravá je ok) nález IIc-IIIa podle Grafa. Poslal nás od začátku týdne na hospitalizaci, kde bude prováděna trakce. Máte někdo zkušenost s tím, jak to děti snášejí? Pro mne popis trakce (zavěšení novorozence) vypadá docela příšerně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Vypadá, ale kdyby tomu tak neučinili, holčina by trpěla jako zvíře. Prostě nám ženským ty klouby občas zlobí víc, než je třeba. U chlapce, kdyby se nesnažili tuto vadu napravit, dojde nejspíše ke kulhání, ale u děvčete hrozí, že by se jí jednou nemusely korektně otevírat porodní cesty. Takže nebojte, jsou to odborníci a vědí, co dělají. Pravděpodobně ještě dostanete ještě méně invazivní pomůcky pro nápravu na doma. Není to nic příjemného, ale jsou i horší věci a jste li v dobrých rukou zkušeného ortopeda, neměli by jste se ničeho bát. Přeji hodně pevné vůle a ať vše dobře dopadne!

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Delf

Dobrý den, diagnozy jsou IV, IIIc, b, a, IId, c, b, a, Ib, a. S tím, že čím menší, tím lepší. Od IIc je možno domácí ošetření. Ib, a je normální nález. Většinou se stává jen děvčatům. Dle jednoho doktora kluci se prostě potratí (to jsem ale nikde neověřovala, ani se mi tomu nechce příliš věřit). A ještě se většinou jedná o levou nohu. Proč, to také nevím. Malá se nám narodila s vykloubeným levým kyčelním kloubem (diagnoza IIIa). Pravděpodobně z důvodu, že byla koncem pánevním. Po propuštění z porodního oddělení nás rovnou přes ortopedickou ambulanci nasměrovali na dětské oddělení. Barborku zavěsili do trakce. V nemocnici jsme strávily 4 týdny. Nejhorší bylo vidět malou, jak "visí", strávit prostředí - 2 záchody, jedna sprcha a vana na celé oddělení, prosklenné pokoje. Takže žádná pořádná hygiena v šestinedělí ani žádné soukromí. Těžké bylo i to, že není možné mimi pochovat, vykoupat, kojit v náručí (kojí se naléháváním k dítěti - jenže uprostřed je z každé strany tyč, na které se dětské nožky roztahují, takže pro mne nakonec byla nejlepší poloha opačná, tzn. mé nohy za hlavou malé). Kontrola na ultrazvuku, rentgenu 1x za 14 dní. Podle dorostlých stříšek se ještě řeší, zda mimi půjde domů se sádrovou spikou či třmínky (já tomu říkám kšírky). Sádrová spika je horší verze. Dítě uspí a udělají okolo těla sádrový krunýř. Dítě může spát pouze v polosedě. Hygiena nic moc, dle kamarádky, která zažila (my ne), tak šlo přežít jedině tak, že prostor mezi tělem a sádrou vyplňovali vatou a tak čůráním či kaděním nezatékalo dále (je také na 4 týdny a po celou dobu tu sádru nesundáte). Takže v této verzi zapomeňte na komerční kočárky, oblečení apod. Prostě se nevejdete. Lepší verze jsou kšírky. Malá měla kšírky 2 měsíce přes den i noc a mohla jsem sundavat jen na dobu koupání. Třetí měsíc už je měla pouze na noc. Také se nikam pořádně nevejdete. Ale dítě může v pohodě ležet na zádech. Co se týče hygieny, tak nakonec pro nás byla nejlepší verze body s dlouhým rukávem (narodila se v listopadu) a ustřihlé punčocháče, takže se pak dala dobře vyměňovat plenka, aniž by se musely kšíry rozepínat a zas zapínat. Co se týče lehčích forem diagnoz, tak se používají i jiné verze pomůcek - Ferejova (?) peřinka, široké balení...Můžu říct, že dnes s odstupem času jsem ráda, že na to přišli hned po porodu, protože to Baru brala normálně (nic jiného neznala). Určitě daleko těžší je, když se to zjistí s odstupem času, kdy dítě ví, co to je chovat, houpat, otáčet se, jak je doma, že existují procházky v kočárku...Každopádně všem, kterým se to stane, tak držím palce, ať to zvládnou co nejrychleji. Maminkám pevné nervy a rodině, aby maminkám pomáhali hlídáním, návštěvami (i hodina mimo nemocnici je skvělá). No a nemocnice...pokud je to možné, tak zajistit maminkám co nejdůstojnější prostředí...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.