lukas.zmizik

mate nekdo zkusenosti s tim, ze vas za totality esenbaci mlatili, kdyz jste chteli jit treba na koncert plastic people?

Doplňuji:
jen chci porovnat jednu pasaz z filmu „obcansky prukaz“ s realitou;)

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem ročník 1955 a tudíž jsem prožil,jak se říká"totalitu" v nejlepších letech.Chodil jsem s kámoši na pivko,měl dlouhé vlasy až na rameno,poslouchal Radio Luxembourg,v kapse zavírací nůž „DUKLA“,chodil na čundry(a to jsme vyváděli kraviny),ale nikdy se mi nestalo,že bych měl problémy s Veřejnou bezpečností(SNB) natož STB !Stačilo mi mít mozolnaté ruce (od práce),razítko zaměstnavatele v OP.
Doplňuji:
Pro doplnění: NIKDY jsem nebyl členem Jisker,Pionýra,SSM a KSČ.Pouze jsem byl členem ve Skautu,který nám koncem šedesátých let zrušili.

Další odpovědi
anonym

Také jsem nikdy osobně problémy neměla.Koncertů bylo mnohem víc,osobně jsem na nich nebyla,my chodili na Katapult(Maha­gon),Progres2,na kapely z našeho regionu,které hráli podobnou hudbu.Bez problémů.Plastic mám spojené s Mejlou.Ten se mi líbil moc a ještě líbí! http://www.you­tube.com/watch?v=2KOp­QapTuao

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=lIC­vaR8EiYI

anonym

Na koncertech sice ne, ale v r. 1969 při 1. výročí srpna na václaváku SNB mlátili lidi obušky a pouštěli na nás vodní děla, která starším lidem podrážela nohy, kdo mohl, utíkal se schovat do pasáží.
Ale od známých jsem věděl, že na koncertech k podobným excesům docházelo, v některých případech dokonce antony odvážely zvlášť vzpurné 30km za Prahu, tam je v noci vyklopili a starej se, ať tě přejdou roupy.
V 70. roce, kdy tuhla normalizace, pro mne jednou přijela do práce stará volha se dvěma chlapíky v civilu na výslech do Bartolomějské. Následně si mne pozvali na vedení Elektropodniku a musel jsem odejít z práce.Pár let jsem pak měl problémy s místem, když jsem se ucházel o kvalifikovaný flek, přišel mi dopis, že mne nemohou přijmout z titulu jakéhosi kádrového škraloupu. Tehdy bylo tzv. kádrové a personální odd. na každém podniku a to spolehlivě zafungovalo.

arygnoc

jistě, a nejen s plastikama, ale třeba i na Mariana Vargu, nebo když jsem jeli do Maďarska na Queeny, také se nás ptali, proč chceme do Maďarska.

01Ricco

Plastic people nevím, ale ještě jsem pár let za totáče chodil na „zábavky“ kde hráli kapelky s nějakým tím škraloupem. VB se tam ukázala téměř vždy, párkrát chtěli ukázat občanku, ale že by někoho mlátili jsem nikdy nezažil.