Avatar uživatele
lukas.zmizik

mate nekdo zkusenosti s tim, ze vas za totality esenbaci mlatili, kdyz jste chteli jit treba na koncert plastic people?

Doplňuji:
jen chci porovnat jednu pasaz z filmu „obcansky prukaz“ s realitou;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jsem ročník 1955 a tudíž jsem prožil,jak se říká"totalitu" v nejlepších letech.Chodil jsem s kámoši na pivko,měl dlouhé vlasy až na rameno,poslouchal Radio Luxembourg,v kapse zavírací nůž „DUKLA“,chodil na čundry(a to jsme vyváděli kraviny),ale nikdy se mi nestalo,že bych měl problémy s Veřejnou bezpečností(SNB) natož STB !Stačilo mi mít mozolnaté ruce (od práce),razítko zaměstnavatele v OP.
Doplňuji:
Pro doplnění: NIKDY jsem nebyl členem Jisker,Pionýra,SSM a KSČ.Pouze jsem byl členem ve Skautu,který nám koncem šedesátých let zrušili.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Také jsem nikdy osobně problémy neměla.Koncertů bylo mnohem víc,osobně jsem na nich nebyla,my chodili na Katapult(Maha­gon),Progres2,na kapely z našeho regionu,které hráli podobnou hudbu.Bez problémů.Plastic mám spojené s Mejlou.Ten se mi líbil moc a ještě líbí! http://www.you­tube.com/watch?v=2KOp­QapTuao

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=lIC­vaR8EiYI

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na koncertech sice ne, ale v r. 1969 při 1. výročí srpna na václaváku SNB mlátili lidi obušky a pouštěli na nás vodní děla, která starším lidem podrážela nohy, kdo mohl, utíkal se schovat do pasáží.
Ale od známých jsem věděl, že na koncertech k podobným excesům docházelo, v některých případech dokonce antony odvážely zvlášť vzpurné 30km za Prahu, tam je v noci vyklopili a starej se, ať tě přejdou roupy.
V 70. roce, kdy tuhla normalizace, pro mne jednou přijela do práce stará volha se dvěma chlapíky v civilu na výslech do Bartolomějské. Následně si mne pozvali na vedení Elektropodniku a musel jsem odejít z práce.Pár let jsem pak měl problémy s místem, když jsem se ucházel o kvalifikovaný flek, přišel mi dopis, že mne nemohou přijmout z titulu jakéhosi kádrového škraloupu. Tehdy bylo tzv. kádrové a personální odd. na každém podniku a to spolehlivě zafungovalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

jistě, a nejen s plastikama, ale třeba i na Mariana Vargu, nebo když jsem jeli do Maďarska na Queeny, také se nás ptali, proč chceme do Maďarska.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
01Ricco

Plastic people nevím, ale ještě jsem pár let za totáče chodil na „zábavky“ kde hráli kapelky s nějakým tím škraloupem. VB se tam ukázala téměř vždy, párkrát chtěli ukázat občanku, ale že by někoho mlátili jsem nikdy nezažil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek