ReHu

Máte někdo zkušenosti s telefonováním „fayn“? Maximálmě mě štvou vysoké platby pevné linky, ze které téměř nevolám.

http://www.fayn.cz/
Doplňuji:
Netušila jsem, že bych musela O2 platit za číslo.
Prosím, kolik to bylo? Díky.

Vážně o fayn uvažuji.

Nejlepší odpověď
Honza2

Ano, mám, hlavně kladné. I když těchto alternativních operátorů je víc, např. 802.cz apod.
Jako velký klad je to, že ho lze využívat i s nulovým měsíčním paušálem, platí se jen za hovory a není to tak drahé. Samozřejmě je to výhodnější na pevné linky, na mobily o něco dražší. Každopádně další plus je, že dostanete klasické lokální telefonní číslo, jako by šlo o pevnou linku ve vašem obvodě.

Nevýhoda je, že si musíte pořídit specielní Voip telefon, nebo telefonní router k modemu. Samozřejmostí je připojení k internetu.
Doplňuji:
Pokud chcete aby vám zůstalo vaše původní číslo které jste měla u 02 a přitom používat Fajn, účtuje si za to Fajn poplatek 1300,– +DPH. O2 neplatíte nic.
viz: http://www.fa­yn.cz/tarify/pre­neseni-stavajiciho-telefonniho-cisla/

Další odpovědi
Drap

Používám fayn asi tři roky. Pokud bych chtěl k tomu říct něco negativního, tak bych si to musel vymyslet. Maximální spokojenost, platby za telefon minimální.
Nechal jsem si původní číslo a za to jsem musel O2 zaplatit.

dobesj

*** V A R U J I PŘED FIRMOU FAYN *** Vás před touto firmou! Pokud nechcete přijít na buben vyhněte se této firmě obloukem. Tato firma nevydělává na telefonních službách, ale na pokutách, neustále Vám posílá faktury další a další a vy jen platíte a platíte. Jejich služby nefungují! Nemají nic. Půl roku se řešilo to, že nešlo přijímat hovory, nepodařilo se. To, že nesplníte datum splatnosti byť o 1 den (změna banky konkr. problém s inkasem) např. na 6 Kč (můj případ) zablokují Vám číslo, vystaví pokutu 600,– a pohrozí pokud nebude faktura uhrazená do 14 dnů bude předáno exekutorovi. Tato firma má velmi podivné praktiky a koukám, že napálených lidí je více. Již vyjednávám s Českou televizí o zveřejnění, aby varovala před tímto operátorem. Troufám si tvrdit, že se jedná o podvodnou firmu, která nemá na trhu co dělat. Nenapalte se jako já! A tuto firmu bych nedoporučil ani svému největšímu nepříteli. 3-[3-[3-[3-[

Broukk

Dobrý den, opravdu mluvíte o Fayn. cz? Já jsem k nim přešla asi před osmi měsíci a zatím jsem spokojená. Měsíční útratu mám cca poloviční, když to srovnám s předchozím „velkým“ operátorem a žádná pokuta ani faktura navíc ke mně nikdy nedorazila…