Janula

Máte někdo zkušenosti s osobním bankrotem a poradíte zda do toho jít?

oddlužení,insol­vence, osobní bankrot

Nejlepší odpověď
Wareg

Osobní bankrot je vždy až na nejposlednější věc, kdy musíte být zahnána do kouta a nevědět „z které do které“. V některých případech je to jediná možnost, jak přežít, přežívat a začít žít.

Zda do toho jít? To je věc silně individuální. Ne pro každého je osobní bankrot nejvhodnějším řešením. Chce si to hlavně v klidu v hlavě uspořádat a poradit se, než se člověk rozhodne udělat tak závažnou věc. Prostudujte internet, zjistěte si podmínky osobního bankrotu a pokud dojdete na to, že to je pro vás jediné možné řešení, obraťte se na instituce, které Vám s touto věcí pomohou a ne na nějaké rádoby pomocníky, kteří Vás ještě okradou o poslední groš!

http://www.pe­nize.cz/exeku­ce-a-exekutori/18830-osobni-bankrot-petileta-cesta-z-dluhu

http://www.me­sec.cz/clanky/nez­vladate-sve-dluhy-moznym-resenim-je/

Další odpovědi
iwetax

Osobní bankrot není lehká situace. Musíte zaplatit do 5.let 30% všech dluhů. Na to musíte mít adekvátní příjem ze kterého vám zbude životní minimum, jinak to soud nepovolí.

Koukněte se na tento pořad, Na konci vysvětluje poradkyně paní osobní bankrot.
http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/309292320­110025-krotitele-dluhu/

Koukněte se buď na celí pořad nebo poslední čtvrtinu pořadu

Popy

Pokud již nemáte na splácení svých závazků, je to výborná cesta, jak se dostat z dluhové pasti.Nicméně před podáním návrhu na oddlužení si zjistěte, zda budete schopna dostát podmínkám, které ukládá insolvenční zákon. Zpracování návrhu přenechejte opravdu odborníkům, protože nesprávné posouzení věci, by Vám mohlo přinést ještě větší komplikace. Mám na mysli, když soud neschválí oddlužení, rozhodne o prohlášení konkursu na majetek dlužníka.

Hejny

Na internetu se píše, že Vám odpustí 70 % dluhu a vy zaplatíte jenom 30 % ve splátkách. To ale není pravda. Celkové procento, které je nutné zaplatit se neuvádí a vypočítává se z příjmu. Insolvence může trvat maximálně pět let a za tu dobu ve splátkách zaplatíte tolik, kolik můžete. Zůstávat by mělo v osobním bankrotu nezabavitelné minimum. To se průběžně zvedá. Já jsem se před oddlužením radil s dluhovou poradnou. Je potřeba si informace ověřovat a to raději u více zdrojů. Diskuze jsou fajn, ale jenom když radí lidi se zkušenostmi. Oddlužení se dá doporučit až po celkovém posouzení dané situace. Jsem rád, že to mám za sebou. Mě to pomohlo, ale raději se nejprve dobře informujte. Je to důležité rozhodnutí.

kamila2658

Já jsem to řešil u právniku z https://www.ci­kr.cz/sluzby/in­solvencni-pravo/ . Doporučuji se obrátit na profesionály a řešit to s jejich pomoci. :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

křemílek

insolvence nejde spojit obou manželů.Platí to od Ledna 2013.Musíte počítat,že Vám nechají životní minimum plus vyživovací povinnost.Pokud manželka má půjčku podepsanou u věřitele musí si dát insolvenci sama.Pokud nemá takový příjem na splácení,musí si vyřídit dárcovskou smlouvu,třeba na tři tisíce.Musí se to vypočítat.Kaž­dopádně toto řešte s advokátem.Ad­vokáti si berou v průměru 8000 –10 000 korun za sepsání insolvence.Je toho více,když tak napište a já Vám řeknu.Podáním insolvence k soudu nesmí věřitel,ani vymahač nic chtít až do vyřešení Pévélení odlužení.

lumikw

Souhlasím s tím, že s oddlužením je spoustu podmínek, který by měl každý splnit. Naštěstí existují společnosti, které nabízí úvodní schůzky zdarma (např http://prycsdlu­hy.cz/sluzby/od­dluzeni/) , tak proč to nezkusit a nezeptat se, pokud je to jedna z posledních možností..