Pavel CZ

Máte někdo zkušenosti s lidmi alzheimerovou chorobou?

Moje babička bohužel trpí alzheimerovou chorobou. Projevuje se to tak, že si vymýšlí věci, které se nikdy nestaly (kromě toho, že úplně zapomíná) a já nevím, jak nejlépe na takové věci reagovat, abych ji nenaštvala a zároveň ji v tom nepodporovala. Co dělat, když mluví nesmysly a myslí si o blízkých lidech, že provedli něco zlého, co se nikdy nestalo.Jak s ní mluvit?

Odpovědi
dannero

Můj děda měl podobné stavy,ale on si to kolikrát i sám uvědomoval.Měla by jste s ní o tom promluvit,vysvětlit jí o co jde a věci co se nestali jí říct že šlo pouze o nějaký živý sen.

1popelka1

Poslala jsem vám raději e-mail, nechce se mi svou zkušenost zveřejňovat.